Navázali na cennou výhru z Dětmarovic a poprvé v sezoně naplno bodovali také před domácím publikem. Fotbalisté Bílovce na vlastním trávníku přejeli Kobeřice 6:1 a už vyhlížejí nedělní šlágr na hřišti Frenštátu pod Radhoštěm. Podruhé v řadě se dvougólovým zápisem blýskl záložník Ronec.

Dvě nuly na světelné tabuli nevydržely příliš dlouho. Už ve 4. minutě totiž napřáhl devatenáctiletý mladík Pěla, po jehož ráně se Hluchník poprvé otáčel za svá záda. Zanedlouho byl na konci pohledné kombinace Ronec, ale proti jeho gólové radosti byl nakonec zdvižený praporek pomezního rozhodčího. Po čtvrt hodině hry hlavičkoval po rohu stoper Žídek, jehož pokus hostující gólman skvělým zákrokem vytáhl na roh.

Z toho se pak odražený míč vrátil zpátky k Semanovi, jenž ho vrátil zpátky do vápna, kde zvyšoval hlavičkující Matěj Moučka na 2:0. Ve 28. minutě slavilo početné domácí publikum náskok 3:0, když se po vybídnutí od Matěje Moučky nemýlil pohotovým lobem Ronec. Stejný hráč pak ve 34. minutě zvyšoval již na 4:0, když pohotově dorazil Pavlíkovu ránu, která mířila do břevna.

Drtivý poločas Bílovce však nebral konce a pátý zásah poté přidal také otec bíloveckého střelce Matěje Moučky, Petr Moučka, jenž se prosadil po rohu Semana.

Bílovecký tlak po změně stran mírně opadl, ale v další příležitosti se octil Pavlík, jenž ve vyložené šanci mířil jen do gólmana. Krátce po hodině hry, ale přišel šestý úder, když si po centru Pěly daly Kobeřice vlastní gól. Domácí brankář Silber pak přišel o čisté konto čtvrt hodiny před koncem, kdy se hosté prosadili z ojedinělé akce.

„Chtěli jsme potvrdit tři body z Dětmarovic a konečně doma zvítězit, což se nám nakonec podařilo. První poločas byl i přes to horko z naší strany výborný. Druhý poločas už z naší strany nebyl tak dobrý, ale i tak jsme si vytvářeli další šance. Jsou to pro nás hodně důležité body," hovořil spokojený kouč FC Bílovec Tomáš Černín, jehož tým prozatím zaujímá výtečnou 5. pozici.

Krajský přebor, 6. kolo

FC BÍLOVEC – TJ SOKOL KOBEŘICE 6:1 (5:0)

Branka: 28. a 34. Ronec, 4. Pěla, 18. M. Moučka, 37. P. Moučka, 64. vlastní - 76. J. Oberherr. Bez ŽK. Rozhodčí: Picmaus - Ham, Matějek. Diváci: 200.
Bílovec: Silber – Pavlík, Darda, Žídek (64. Tomášek), K. Kotrla (56. Malina) – P. Moučka (64. Marák), Ondruš – Pěla (70. Hoblík), Seman, Ronec (78. Mikyska) – M. Moučka. Trenér: T. Černín.

NEPŘEHLÉDNĚTEVíkendová utkání se sestavami a hodnocením trenérů novojičínských zástupců v I. A třídě, sk. A (Jakubčovice) a I. A třídě, sk. B (Petřvald na Moravě, Veřovice, Libhošť) najdete vždy v tištěném vydání úterního týdeníku Region.