Cestu za výhrou načal bílovecký kapitán Ronec, který už na konci první desetiminutovky z úhlu dorážel přímý kop Filipa Tomáška. Na konci první půlhodinky se Ronec prosadil podruhé, když parádně trefil centr Seidlera.

Bílovecké vedení mohlo být v první půli ještě výraznější, ale Melecký a ani Seidler v dalších možnostech neuspěli. Hrozil však také Šenov, ale domácí defenziva nakonec veškeré závary přežila.

Na začátku druhé půle měli další velkou možnost ke snížení nejprve hosté a na druhé straně byl pak blízko k navýšení skóre Seidler.

V 68. minutě už se ale domácí příznivci mohli radovat ze třetího zásahu, když povedenou akci rozjel Melecký, jenž posunul míč na Ronce, který si ho vyměnil se Siedlerem a poté našel před brankou Filipa Tomáška, jenž si v takových situacích obvykle ví rady.

Šenov pak sice čtvrt hodiny před koncem snížil na 1:3, když Chvěja musel mimo šestnáctku, ale odražený míč si našel Koďousek, jenž ho přes vyběhnutého bíloveckého brankáře poslal do opuštěné branky.

Bílovec pak mohl přidat další góly, ale po parádě Kryštofa Kotrly zvonilo po jeho nůžkách břevno a tyčku pak ještě orazítkoval Seidler.

„Náš výkon byl celkem dobrý, protože jsme si po celé utkání vytvářeli šance a soupeře jsme přehrávali bojovností i nasazením. Týmy kolem nás vyhrávají, takže jsme potřebovali konečně nutně bodovat naplno. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě,“ hovořil spokojený trenér Bílovce Martin Štverka, jenž má kromě zraněného Fendricha k dispozici kompletní kádr.

„Všichni hráči se nám postupně uzdravujou, což je velké plus. Nemáme tak takové problémy, jako v závěru podzimu, kdy se muselo čekat na pomoc od dorostenců, protože neměl kdo hrát. A to je velký rozdíl. Každý tak teď na každém tréninku musí bojovat o to, aby hrál co nejvíce,“ dodal Štverka, jenž proti Šenovu musel pošetřit Malého, jenž měl problémy s třísly.

O další body se nyní Bílovečtí porvou v sobotu od 16 hodin na hřišti čtvrtých Heřmanic.

FC BÍLOVEC – SK ŠENOV 3:1 (2:0)

Branky: 9. a 26. Ronec, 68. F. Tomášek – 75. Koďousek. Rozhodčí: Šimeček – Picmaus, Šujan. ŽK: Černín, Ronec – Babič, Hanauer, Kopel, Maleňák. Diváci: 148.

Bílovec: Chvěja – Dresler, Darda, J. Tomášek, K. Kotrla – Pavlík, Ronec, Černín (88. M. Moučka), Melecký (85. M. Kotrla) – Seidler (81. Mika Válek), F. Tomášek (72. Šimíček). Trenér: Štverka.