Výběr Tomáše Černína si tentokráte nedokázal vypracovat příliš gólových možností, i když začal aktivně, protože už ve 4. minutě prověřil domácího brankáře ránou Pěla.

Těsně před uplynutím první půl hodiny vysunul Malina kapitána Ronce, ale ten v největší bílovecké šanci zápasu zboku jen těsně minul. Bezbrankový stav však do přestávky nevydržel, neboť v první minutě nastavení přišla kobeřická akce, se kterou si bílovecká obrana neporadila, a nabíhající Šimeček nekompromisně využil zpětné přihrávky od brankové čáry k vedoucí trefě.

Tým frenštátského Beskydu vyhráli podruhé v řadě a záchraně jsou zase o něco blíže.
Frenštát otočil duel s Dětmarovicemi a je ve hře

Obraz hry se pak příliš nezměnil ani po změně stran. Bílovec nadále častěji držel míč, ale vyložené možnosti nepřicházely. Kobeřice navíc pečlivě hlídaly těsný náskok a spoléhaly na nakopávané míče. Po jednom z nich v závěru vyběhl brankář Jaška, jenž si zpracoval míč a udělal kličku dobíhajícímu soupeři. Klička však byla nakonec moc dlouhá a u míče byl rychleji další dotírající hráč, jenž téměř ze čtyřiceti metrů dokázal trefit opuštěnou bíloveckou svatyni.

„Každá série musí jednou skončit. Byl to zápas bez výraznějších šancí, a i když jsme byli více na míči, tak jsme hráli pouze po šestnáctku, protože nám scházela kvalita ve finální fázi. Navíc jsme si z první domácí vážnější šance nechali dát gól do šatny. Z naší strany není, co vyzvednout a ke gólu nám nepomohla ani střídání," litoval po premiérové jarní porážce trenér Bílovce Tomáš Černín, jenž mohl ve druhé části sezony poprvé využít služeb navrátivšího se Malého. „Ztrátu tak nyní musíme nahnat doma proti Frenštátu, kterému máme za podzimní porážku co vracet," připomněl Černín podzimní nezdar 0:1.

TJ SOKOL KOBEŘICE – FC BÍLOVEC 2:0 (1:0)

Branky: 45. + 1. Šimeček, 86. J. Oberherr. ŽK: Kryštof, Štencek – Ronec, Pěla. Rozhodčí: Tilkeridis – Šimeček, Šafrán. Diváci: 244.

FC Bílovec: Jaška – Tomášek, Seman, Žídek (60. Seidler), Malina (52. L. Černín) – P. Moučka (72. A. Dluhoš), Kotrla – Pěla, Ondruš (60. Malý), Ronec (82. D. Dluhoš) – Pavlík. Trenér: T. Černín.

Fotbalisté Nového Jičína na jaře nadále vítězí a sází v průměru čtyři branky na zápas.