V posledním domácím utkání sezony se proti favorizovanému Bruntálu předvedli kvalitním výkonem, po kterém brali bod za remízu 1:1. Bílovečtí fotbalisté totiž dokázali ve druhé půli odpovědět na brzkou vedoucí trefu hostujícího celku trenéra Mury a připsali si tak pátou remízu v sezoně.

Bílovec začal podobně aktivně, jako v předchozím kole v derby na hřišti Frenštátu, ale když své šance neproměnil, přišli s úvodním zásahem hosté, když Chvěja kapituloval ve 13. minutě. 

„To nás trošku poznamenalo. V prvním poločase byl i dost velký déšť, ale do druhého poločasu jsme šli s odhodláním minimálně vyrovnat,“ vzpomínal bílovecký trenér Martin Štverka, jehož svěřenci po nástupu z kabin přidali na aktivitě a odměnou jim byla vyrovnávací trefa střídajícího Malého, jenž v 68. minutě zužitkoval centr futsalového reprezentanta ČR Seidlera pohotovou hlavičkou v pádu.

„Spokojený jsem z půlky, protože jsme doma ztratili dva body, což mě mrzí. Na druhou stranu přijel kvalitní soupeř s postupovými ambicemi, takže i bod se počítá. Zvláště druhý poločas jsme odehráli velmi dobře a soupeř se musel bát o výsledek,“ uvedl dále šéf bílovecké lavičky, jenž mohl být po utkání spokojen.

„Tentokrát to mělo z naší strany daleko větší tempo a kvalitu než ve Frenštátě. Náš přístup se mi líbil a věřím, že pokud budeme hrát takto, tak bychom mohli hrát v jiných patrech tabulky,“ přeje si Štverka. Bílovečtí tak udělali velkou radost Dětmarovicím, které už mohou s jistotou slavit postup do divize.

„Hlavně jsme ale udělali radost sami sobě, protože jsme se doma rozloučili kvalitním výkonem a věřím, že fanoušek odcházel spokojený,“ hovořil kouč Bílovce, jenž mohl navíc v závěru nasadit do hry i uzdraveného dorostence Adama Dluhoše.

Závěrné utkání sezony čeká Bílovec v sobotu už od 14 hodin v Krnově. „Budeme chtít zvítězit, protože v případě výhry se můžeme dostat i na osmé místo, což by bylo vzhledem k vývoji sezony hezké umístění,“ dodal Štverka.


FK BÍLOVEC – FC SO BRUNTÁL 1:1 (0:1)

Branky: 68. Malý – 13. Adamovský. Rozhodčí: Kret – O. Boráň, Čuba. ŽK: Ronec, Tomášek, K. Kotrla – Krajčovič, Češek, Hrabovský. Diváci: 200.


Bílovec: Chvěja – J. Tomášek, P. Moučka, Dresler, Pavlík – Ronec, K. Kotrla (83. Dluhoš), Černín, Melecký (65. Fendrich) – Seidler, F. Tomášek (46. Malý). Trenér: Štverka.