I. A třída, sk. A

Bedrichovi svěřenci uspěli na podzim v Bruntále po přestřelce 5:3 a lehká šichta je nečekala ani tentokrát.

„Mančaft jsem upozorňoval na to, že soupeř má sice v tabulce horší postavení, ale sami jsme se na podzim přesvědčili, že mančaft je to dobrý a technicky zdatný. Hráči to věděli, ale přesto začali hrát tak, jako by se jim nemohlo nic stát. Nebyli jsme aktivní. Nebyli jsme schopni vůbec kombinovat a soupeře jsme pouštěli do brejků, když jsme se nesmyslně tlačili ve velkém počtu lidí nahoru a nebyli jsme vůbec úderní," zlobil se trenér FC Bílovec Marian Bedrich, jenž musel sledovat, jak se soupeř po jednom z protiútoků dostal do jednobrankového vedení.

Domácí vyrovnání měl na svědomí kapitán Seman, jenž se prosadil ranou ze standardky z velké dálky. Hosté však zlobili dále a ještě v prvním poločase stihli orazítkovat břevno Rozsypalovy svatyně. „V poločase už člověk neměl ani sílu, protože jsem se dost vyřval v neděli. Apeloval jsem na hrdost všech hráčů, aby si uvědomili, o co hrají," vracel se k poločasové přestávce bílovecký kouč.

Domácí akcie na plný bodový zisk výrazně navýšil střídající Ondruš, který se dostal na plac po hodině hry a zanedlouho rozhodl vítěznou trefou o výhře svého týmu.

Semanův roh vrátil zpátky dorostenec Jiří Dvořák a v síti se zatřepetal až Ondrušův pokus. „Naštěstí před zápasem přišel a řekl, že by chtěl zkusit alespoň pár minut, takže jsem ho ve druhém poločase poslal do hry," vracel se k Ondrušově návratu do sestavy Bedrich.

Důležitým zákrokem se prezentoval ještě v závěru Rozsypal, jenž si dokázal poradit s nepříjemně zahraným přímým kopem.

„Hráli jsme na krev, ale soupeř byl lepší i kondičně. Naštěstí jsme to udrželi, ale v útočné fázi se pořád trápíme," dodal Bedrich, jenž v sobotním utkání v Kylešovicích, které se hraje na umělé trávě, nebude mužstvu k dispozici.

„V sobotu totiž vdávám dceru," vysvětloval závěrem Bedrich.

FC Bílovec - TJ Olympia Bruntál 2:1 (1:1)

Branky: Seman, Ondruš Němec. Rozhodčí: Žvak Závodný, Podracký.

Bílovec: Rozsypal Malina (Poltier), Seman, Pietras Raszyk, K. Kotrla, Žídek, Zůbek (Šubert (Ondruš)), Kocmich (Lindovský) Štverka (J. Dvořák), V. Dvořák. Trenér: Marian Bedrich.