„Jsme z toho smutní. Stávající situace nás netěší. Třeba Heřmanice uhrály za podzim v divizi bod a zachrání se, my druhým rokem vedeme naši soutěž a nic,“ kroutí hlavou Peter Šloff. „Dle mého názoru by se dala čtyři kola dohrát. Testuje se v práci, testuje se ve školách. Myslím si, že by nebyl v ničem problém,“ poznamenal zkušený kouč. „Přijde mi, že v Praze na svazu nic nedělají. Mohli se poučit z loňska,“ zlobí se šéf a trenér bíloveckých fotbalistů v jedné osobě. „Proč se třeba neudělá koeficient za poslední čtyři sezony a na základě něho se rozhodne o postupech a sestupech,“ přikládá řešení.

Bílovečtí jsou připraveni na čtvrtou nejvyšší soutěž, jak hráčsky, tak i materiálně. „Do divize chceme. Je to naše priorita. Už jsme podali žádost, že tuto soutěž chceme hrát. Věříme, že by se divize mohla rozšířit,“ řekl ještě Peter Šloff.

Šanci vidí i v tom, že ne všechny kluby ze do soutěží přihlásí. „Uvidíme, jak dopadne druhá liga, ze které odstupuje Blansko, které je sice zatím na sestupových pozicích. Mluví se také o fúzích některých klubů,“ zakončil šéf Bílovce.