„To, co s náma bylo v Bruntále provedeno, tak to je přinejmenším k zamyšlení. Dvě vymyšlené penalty totiž hrubě ovlivnily výsledek. Někteří by si měli sáhnout do svědomí,“ hovořil po emotivním utkání bílovecký lodivod Tomáš Černín, jenž se poprvé nestačil divit už v 7. minutě, kdy byla proti jeho celku nařízena první penalta, po které šel Bruntál do vedení. „Takových zákroků je v zápase opravdu spousta,“ kroutil hlavou trenér Bílovce. 

Hosté se však po několika minutách oklepali a brzy střílel Pěla těsně nad a v další šanci pak po střele Maliny dorážel mimo i Melecký. Ve 36. minutě už však Bílovec zaslouženě vyrovnal, když Malina vysunul kapitána Ronce a ten překonal Jašku, jenž v nedávné minulosti hájil i bíloveckou svatyni. Za chvíli pak předvedl výborný zákrok Silber. 

V 55. minutě se zaskvěl parádní individuální akci Lukáš Černín a Bílovec šel rázem do vedení. Za jedenáct minut však přišel pro hosty nešťastný moment, když si centrovaný míč srazil do vlastní branky stoper Žídek. Vyrovnaný stav pak šest minut před koncem změnila další bruntálská penalta.

„Po první půli jsme věděli, že tam můžeme něco uhrát, ale bohužel přišla v závěru druhá penalta. Hráč soupeře šel sám na Silbera, který mu dobře zmenšil úhel, ten mu udělal kličku, ale pokopl míč až do zámezí. Hlavní rozhodčí nařídil odkop, ale pak přišla signalizace od pomezního a najednou jsme museli čelit druhé penaltě,“ vracel se k emotivnímu závěru Tomáš Černín. Bílovecké nyní čeká důležité domácí utkání proti proti předposlední Orlové, na kterou mají náskok jen tří bodů. 

SO BRUNTÁL – FC BÍLOVEC 3:2 (1:1)

Branky: 7. a 84. Kyselý (obě z pen.), 66. vlastní – 36. Ronec, 55. L. Černín. ŽK: Orság – Pěla, Silber, Žídek. Rozhodčí: Futerko – Sivera, Švec. Diváci: 280.

Bílovec: Silber – Tomášek, Darda, Žídek, Melecký – Kotrla, L. Černín – Pěla, Malina (77. Dluhoš), Ronec – P. Moučka. Trenér: T. Černín.