Páté místo se třiačtyřiceti body je solidní vizitkou mužstva TJ Bílovec po uplynulé sezoně v I.A třídě. Relativní spokojenost přiznal rovněž trenér mužstva Marian Bedrich, který mužstvo převzal na jaře. Bílovečtí šestkrát vyhráli, pětkrát remizovali a jen dvakrát okusili hořkost porážky – slušná bilance. „Jarní část jsme odehráli s aktivním skóre, takže jakási spokojenost je, ale těch remízových zápasů je škoda, protože minimálně ve třech případech byly naší ztrátou," ohlíží se za minulou sezonou Marian Bedrich.

Podle něj nelze jednoznačně určit, kdo patřil k nejtěžším soupeřům. „V soutěži bylo dost dobrých týmů, ale nejtěžším soupeřem jsme byli my sami sobě svou nevyrovnaností výkonu," naznačil trenér a posléze upřesnil, že nemyslí celkový projev mužstva, ale problémy občas nastaly v určitých pasážích jednotlivých zápasů. „Ten herní projev spadl během chvíle z výborné hry do takových potíží, které nás pak stály výsledek. Typickým příkladem byl domácí zápas s Markvartovicemi, kdy jsme vedli v půli dva nula, a nakonec jsme v poslední minutě zachraňovali alespoň bod," uvedl trenér Bedrich.

Ten přičítá nevyrovnanost výkonů zejména tomu, že věkový průměr bíloveckého mužstva je suverénně nejnižší v soutěži. „Proto musíme počítat u tak mladých hráčů s určitou sinusoidou," podotkl.

Bílovec chce i v nastávajícím ročníku I.A třídy, skupiny A patřit k těm mužstvům, která budou čeřit vody této soutěže. „Nový ročník bude podle mého soudu ještě složitější než minulý, protože se nově objevila další ambiciózní mužstva. My chceme patřit k nim," poznamenal Marian Bedrich s tím, že do nové sezony kádr vstoupí určitě s několika změnami. „Dokud to nebude uzavřeno, mělo by se to uskutečnit v prvém týdnu v srpnu, nechci spekulovat a konkretizovat, ale musíme k té naší omladině dosadit pár zkušených hráčů. Zatím nás trénuje zhruba dvaadvacet, tak uvidíme, jestli v tom tempu všichni vydrží," uzavřel bílovecký trenér Marian Bedrich.