Bílovec zaskočil Krnov už ve 3. minutě, kdy centr Seidlera našel hlavu Maliny, jehož první pokus sice ještě brankář Hradil zpacifikoval, ale po následné skrumáži se míč přece jednom dostal za brakovou čáru. Krnovští se však dočkali vyrovnání ve 23. minutě, kdy rohový kop Ostráka zapadl až na zadní tyči domácí svatyně.

Pro autora první domácí branky pak zápas skončil vzápětí, kdy musel kvůli zranění z minulého utkání vystřídat a přepustit své místo Kotrlovi, jenž svůj první start v sezoně proměnil ve 41. minutě v branku na 2:1.

SK BESKYD FRENŠTÁT P. R. – FC SLAVOJ OLYMPIA BRUNTÁL 0:2 (0:1)
Lídr z Bruntálu loupil pod Radhoštěm

Právě závěr prvního poločasu byl pro zbytek utkání klíčový, neboť minutu po zásahu Kryštofa Kotrly přidal třetí úder, po další pohledné akci, Seidler. „Hra byla zpočátku vyrovnaná, ale zase jsme dostali neskutečně zbytečný gól přímo z rohu. Nakonec rozhodl závěr prvního poločasu, kdy jsme dali dva góly,“ uvědomoval si klíčový moment hrající asistent Bílovce Petr Moučka, jenž opět zaskakoval za hlavního trenéra Tomáše Černína.

Jestli hosty dva góly ze závěru prvního dějství načaly, tak ten čtvrtý v pořadí, který padl už ve 49. minutě, je definitivně dorazil. Na svědomí ho měl znovu Seidler. „Po přestávce jsme se nechtěli nechat ukolébat a nechtěli jsme dostat kontaktní branku. Druhý poločas jsme ale zvládli velmi dobře a čtvrtý gól nás hodně uklidnil. Od té doby už jsme zápas režírovali a měli ho pod kontrolou,“ připomněl Moučka, jehož slova potvrdily další dvě branky Bílovce. Bůra zasadil Krnovu kapitán Ronec a vše pak uzavřel střídající Vaněk, jenž zužitkoval individuální akci Petra Moučky.

„Konečně jsme se prosazovali v koncovce a celý mančaft zaslouží absolutorium,“ doplnil bílovecký hrající asistent. Bílovec se nyní představí v sobotu od 16.30 na hřišti Šenova, který doposud získal o tři body více.

FC BÍLOVEC – FK KRNOV 6:1 (3:1)

Branky: 42. a 49. Seidler, 3. Malina, 41. Kotrla, 78. Ronec, 79. Vaněk – 23. Ostrák. ŽK: Tomášek, Seidler, P. Moučka, Pavlík – Simichanidis, Čanecký, Ondra. Rozhodčí: Vojkovský – Folvarčný, Čuba. Diváci: 100.

Bílovec: Silber – Tomášek (82. Dresler), Darda, Žídek, Melecký – A. Dluhoš (54. P. Moučka), Malina (24. Kotrla), L. Černín, Ronec – Seidler (75. Vaněk) – Pavlík (68. Marák). Tým vedl hrající asistent Petr Moučka.

STARÝ JIČÍN (v modrém) se po dvou porážkách konečně dočkal první výhry v sezoně.
Souhrn I. B třídy, sk. D: Stoprocentní zůstávají už pouze Fulnek a Veřovice

Zbylé výsledky 15. vloženého kola: Frenštát p. R. - SO Bruntál 0:2, Čeladná - Šenov 3:0, Heřmanice - Vratimov 5:2, Břidličná - Pustá Polom 0:4, Dětmarovice - Stará Bělá 6:2, Polanka - Český Těšín 2:0.