Poté, co doma uhráli cennou remízu se silným Bruntálem, zakončili sezonou vítězným utkání v Krnově, když ve městě Kofoly zvítězili 4:1. Bílovečtí fotbalisté tak nakonec zvládli druhou polovinu sezonu na výbornou a pomalu už vyhlížejí následující ročník.

„Se sezonu panuje nakonec spokojenost. Zachránili jsme se už tři kola před koncem, takže jsme mohli poslední zápasy dohrávat v klidu. Pokud se hráči do budoucna naučí hrát devadesát minut, tak bych se o bílovecký fotbal nebál. Věřím, že v příští sezoně bychom mohli hrát na jiných pozicích. Uděláme pro to všechno,“ slíbil kouč Bílovce Martin Štverka, jenž přišel k týmu v zimní přestávce z Jistebníku.

Do sobotní partie v Krnově vstoupili Bílovečtí skvěle, neboť už v 5. minutě postupoval sám na branku Seidler, jehož zakončení bodlem slavilo úspěch. V 11. minutě už hosté slavili vedení 2:0, když se po centru Šimka prosadil hlavou Melecký. Bíloveckou převahu pak ještě po půl hodině korunoval Pavlík, jenž byl na konci další povedené kombinační akce.

„Soupeře jsme od úvodu přehrávali, byli jsme v pohybu a vytvářeli jsme si šance. Podařilo se nám dát tři krásné branky a až v závěru poločasu jsme trošku polevili a nechali jsme Krnov zbytečně hrát,“ vzpomínal bílovecký trenér.

Druhý poločas načal lépe Krnov, který se zanedlouho dočkal snížení na 1:3. Větší drama už ale Bílovec nepovolil a v závěru ještě zpečetil jeho zasloužené vítězství střídající Dluhoš.

Během krátké letní přestávky dojde v bíloveckém kádru k pohybu. „Důležité je, aby hlavní kostra kádru zůstala pohromadě tak, aby spolu mladí kluci odehráli další sezonu. Už teď je jasné, že někteří hráči, kteří nebyli tolik využíváni, odejdou. Naopak bych chtěl kádr doplnit o dva hráče, které máme vytipované, tak snad to vyjde,“ prozradil Štverka.


FK KRNOV – FK BÍLOVEC 1:4 (0:3)

Branky: 57. Havlíček – 5. Seidler, 11. Melecký, 34. Pavlík, 85. Dluhoš. Rozhodčí: Vojkovský – Potiorek, Ochodek. ŽK: Ostrák, Daříček. Diváci: 150.

Bílovec: Nykš – Šimko, Moučka, Dresler, J. Tomášek – Ronec (77. Socha), Černín, Pavlík (53. Dluhoš), Melecký (65. Fendrich) – Seidler (83. Halamíček), Malý. Trenér: Štverka.

FK BÍLOVEC

Bilance v sezoně: 9. místo, 10 výher – 5 remíz – 15 porážek, skóre 46:63, 35 bodů

Nejlepší střelci: Miroslav Ronec 8, Filip Tomášek 5 (přišel před jarní části z Pustějova), Jan Tomášek 5.

Nejvíce žlutých karet: Miroslav Ronec 7, Ondřej Pavlík 7, Kryštof Kotrla 6.

Počet červených karet – 0.

Fotbalisté Frenštátu pod Radhoštěm (v bílém) podlehli favorizovanému Bruntálu 0:3 a ročník zakončili na 12. pozici.
Frenštátský Beskyd se loučil porážkou v Bruntále