Bílovečtí prohrávali v neděli už po necelých šesti minutách, ale brzy se dočkali vyrovnávací trefy, když centr Černína parádně zužitkoval forvard Filip Tomášek. Lídr z Karvinska si však vzal ještě do přestávky vedení zpět. 

„Dětmarovice ukázaly, že jsou právem na prvním místě, ale na druhou stranu si myslím, že jsme nehráli až tak dobře, jako v posledních utkáních. Snažili jsme se, ale nebyl to od nás optimální výkon. Soupeř byl lepší, ale byly tam i jiné okolnosti,“ hovořil po nedělní partii trenér Bílovce Martin Štverka. 

A co měl bílovecký lodivod na mysli? „V prvním poločase soupeř udělal dva jasné fauly na žlutou kartu, ale hrálo se dále. Třetí gól jsme pak dostali z jasného ofsajdu. Nechci se ale vymlouvat. Soupeř ukázal větší kvalitu a vyhrál zaslouženě,“ pokračoval dále šéf bílovecké lavičky, jehož týmu už se duel zdramatizovat nepodařilo.

„Nebýt třetí inkasované branky, tak mohl být zápas déle otevřený, ale lepší výsledek nás stál až přílišný respekt ze soupeře. V závěru už jsme hráli trošku vabank a musel nás podržet brankář Chvěja,“ vzpomínal Štverka. 

Bílovec nyní hraje v neděli v 16.30 v Polance. „Musíme se soustředit na další utkání a pokud chceme pomýšlet na záchranu, tak musíme hrát stejně doma i ven, takže se tam jedeme porvat o tři body,“ uzavřel bílovecký kouč.

FC BÍLOVEC – SK DĚTMAROVICE 1:3 (1:2)
Branky: 13. F. Tomášek – 6. a 57. Tomáš, 24. Kurušta. Rozhodčí: Čuba – Tomšík, Janeček. ŽK: Malý, F. Tomášek – Mleziva, Macko. Diváci: 150.
Bílovec: Chvěja – Pavlík, Dresler, P. Moučka, Černín – Mika Válek, K. Kotrla, Šimíček (66. Melecký), Ronec (80. Socha) – F. Tomášek, Malý (76. J. Tomášek). Trenér: Štverka.