Divizní fotbalisté Nového Jičína čekají i po čtvrtém kole na první výhru, když doma remizovali s Bohumínem 1:1.

„Jsme v situaci, kdy nedáváme branky. Soupeře přehráváme, ale na to se nehraje. Doufám, že to v nejbližším zápase konečně zlomíme,“ přeje si kouč FK Nový Jičín Pavel Hajný, jehož tým nyní hraje v sobotu v 16.00 na hřišti Vsetína.

První rozruch přišel už po pěti minutách, kdy příborský odchovanec v brance Bohumína Švrčina vyběhl mimo šestnáctku a při souboji s Pyclíkem si pomohl rukou. K domácí nevoli uviděl hostující brankář jen žlutou kartu. Další důležitý okamžik přišel po půl hodině, kdy hosté odvrátili standardku Opatřila, ale ten ji okamžitě vrátil zpátky před branku, kde hlavičkoval Nippert do břevna a míč pak rybičkou dorazil pohotově do branky Wolf.

Fotbalisté Bílovce (v bílém) hostí už zítra ve vloženém kole Krnov.
Bílovec znovu neuspěl a už ve středu přivítá Krnov

Novojičínskou radost však zastavil přísně zdvižený praporek pomezního rozhodčího. Domácí měli i ve zbytku poločasu navrch, ale v další velké možnosti vychytal Opatřila Švrčina.

Druhá půle začala šancí Javorka, ale pak si dvě nadějné příležitosti vypracoval i hostující výběr Marka Poštulky. Dvě nuly na světelné tabuli pak zůstávaly i po sražené střele střídajícího Staňka či po hlavičce Maliny. Na změnu skóre došlo až v 69. minutě, kdy po standardce Vaclíka téměř z půlící čáry skóroval na zadní tyči Palej. Nový Jičín pak vrhl všechny síly do útoku, ale vyložené šance nepřicházely. Ve druhé minutě nastavení si však dlouhý centr Kiss Farkase našel Pyclík, jenž parádní hlavičkou přehodil Švrčinu a zasloužil se tak o dělbu bodů.

Frenštát (v modrém) musel poprvé v sezoně skousnout porážku.
Beskyd před domácím soubojem s lídrem tvrdě narazil

„Zápas jsme měli rozhodnout v prvním poločase, kdy bylo několik kontroverzních momentů, včetně našeho neuznaného gólu. Měli jsme převahu, ale bohužel jsme se znovu neprosadili v koncovce. Ve druhém poločase už to z naší strany nebylo takové a navíc jsme znovu inkasovali po standardce. Alespoň jsme vyrovnali v závěru, kdy už to je vždycky o štěstí,“ komentoval Hajný dělbu bodů.

FK NOVÝ JIČÍN – FK BOSPOR BOHUMÍN 1:1 (0:0)

Branky: 92. Pyclík – 69. Palej. ŽK: Javorek, Malina, Pyclík – Švrčina, Vaclík, Poštulka. Rozhodčí: Žurovec – Bureš, M. Dudek. Diváci: 94.

FK Nový Jičín: Ognyanov – Javorek, Malina, Nippert, Wolf (80. Kiss Farkas) – Kalich, Švec, Juříček, Hruška (60. Staněk) – Opatřil – Pyclík. Trenér: Hajný.

Vodní nádrž Kacabaja v Hodslavicích patřila těm, co mají rádi recesi a zábavu.
OBRAZEM: Nádrž opět patřila vodním hrátkám