„Mohu potvrdit, že po odchodu Luboše Vlka do Karviné jsme na jeho post hlavního trenéra získali Bohuše Kelera. Podepsali jsme s ním smlouvu do konce sezony," informoval manažer orlovského klubu David Totek.

Keler byl nabídkou Orlové potěšen. „Jediným malým problémem bylo, že jsem měl ještě půl roku platnou smlouvu v Novém Jičíně, ale místní funkcionáři mi vyšli vstříc a do Orlové mě uvolnili. Tento týden mě ještě v Orlové čekají nějaká jednání," řekl včera Deníku Keler, jenž s Vítkovicemi v roce 1986 získal titul mistra republiky.

Keler v minulosti hrával mimo jiné za francouzský Le Havre a jako trenér působil například v Opavě, HFK Olomouc, Havířově a naposledy právě v Novém Jičíně. „Na práci v Orlové se těším. Místní lidi znám, takže když mi volal pan Kolder (sportovní ředitel klubu – pozn. red.), rychle jsme se domluvili. Navíc to mám domů do Havířova kousek, což bude výhoda," konstatoval Keler, jenž se chystá na schůzku i se svým bývalým spoluhráčem z mistrovských Vítkovic Lubošem Vlkem.

„Dokonce mi sám volal, jestli se mi Orlová náhodou neozvala," prozradil s úsměvem Keler. „Sedneme si a probereme situaci. Realizační tým se s mým příchodem určitě měnit nebude," zakončil Bohuš Keler.

Oldřich Horák