TJ Sokol Bordovice – TJ Sokol Straník 4:1 (2:1)

Již v 8. minutě centroval domácí Machynka zleva na Rašku, obrana hostí však byla na správném místě včas. Na druhé straně vystřelil z dálky Hromádka, ale jeho pokus minul bránu. Přes jinak opatrný začátek otevřeli domácí již v 15. minutě brankový účet zápasu. Roh Temničky prošel za obranu na volného Machynku, který prázdnou bránu neminul – 1:0. Jenže Straník zbraně nesložil. Ve 28. minutě využil hostující Hejkal chybu v rozehrávce Bordovic a z dálky do prázdné srovnal – 1:1. V 38. minutě se domácí Temnička vřítil do vápna hostí, kde místo kličky volil střelu, která jen těsně minula bránu Horáka. Když už se zdálo, že hosté udrží nerozhodný výsledek, zaúřadovali opět domácí. Ve 44. minutě využil nedorozumění hostující obrany Machynka a svým druhým přesným zásahem poslal domácí do vedení – 2:1.

Ani druhý poločas početné publikum nenudil. V 54. minutě měl kapitán Straníku Hromádka na kopačce vyrovnání, ale jeho pokus z hranice velkého vápna šel nad. Domácí, vědomi si efektivity svých smrtících protiútoků, ale polevili a hra se nakrátko přestěhovala na polovinu Bordovic. Z letargie dostal domácí až Uličný, jehož nepřesný střelecký pokus jen těsně minul dobíhajícího Vaňka. Domácí postupem času opanovali hřiště a jejich ofenzivní smršť slavila úspěch. V 71. minutě doběhl Machynka míč za obranou, položil si gólmana a naservíroval míč před prázdnou bránu Uličnému, který, nikým neatakován, zvýšil – 3:1. V 82. minutě daly Bordovice výsledku definitivní podobu. K míči se dostal Raška, a ten střelou do protipohybu gólmana pojistil vedení – 4:1. Samotný závěr patřil Straníku, ale ani nadějné pokusy bratrů Hruškových již nic nezměnily.

Radúz Rek (Bordovice): Ze začátku bylo utkání dosti vyrovnané. Nemyslím si, že bychom byli nějak soupeře podcenili. Spíš nás svazovala ta důležitost, protože výhra by nám zajistila postup do okresního přeboru. Začátek jsme si ale pohlídali a nakonec jsme uhráli to, co jsme potřebovali. Hlavně jsme nechtěli zbytečně inkasovat, což se nám podařilo. Trochu jsme si to pak sami zkomplikovali, ale dobře to dopadlo. Nic světoborného jsme sice nepředvedli, ale jak se říká, účel světí prostředky.

Jaroslav Kocián (Straník): Gratuluji domácím. Dnes jsme si utkání prohráli sami a myslím si, že domácí nakonec vyhráli zaslouženě. Myslím, že byli ze začátku trochu nervózní, protože se říká, že poslední krok je vždy nejtěžší. V druhé půli se projevila taky rozdílná fyzička. Je sice pravda, že jsme nebyli kompletní, ale obecně nám chybí taková ta základna, ze které bychom mohli čerpat. I tak bych ale chtěl za dnešní bojovný výkon klukům poděkovat.

Branky: 15. a 44. Machynka, 71. Uličný, 82. Raška – 28. Hejkal, ŽK: L. Hruška, P. Hruška (oba Straník), rozhodčí: T. Lakomý

Bordovice: Mrozowski – Geryk, Šrubař, Kocián – Kašpárek – Temnička (82. Vašenda), Machynka, Raška, Šuhajda – Melčák (65. Vaněk), Šimetka (46. Uličný). Trenér Radúz Rek

Straník: Horák – Višňovsky, Pavelka, Vahala – Škarka – Hromádka, P. Hruška, L. Hruška, Toman – Daněk, Hejkal. Trenér Jaroslav Kocián

Kouč: Úspěch se neodpouští

Bordovice – Fotbalisté TJ Sokol Bordovice si s předstihem vybojovali postup do okresního přeboru a ukázali, kdo je pánem III. třídy. Zároveň však rozesmutnili všechny, kdo jim tento úspěch nepřáli. Položili jsme proto trenéru Bordovic Radúzu Rekovi dvě otázky k aktuálnímu tématu.

Postoupili jste do okresního přeboru, kde to bude asi o něčem jiném…

Stojíme stále pevně nohama na zemi a věříme, že v okrese to nebude žádný med. Budeme rádi, když v prvním ročníku zaujmeme příčku, která by nás neurčovala zpět k sestupu.

Vaše úspěchy se staly trnem oku jiným, kteří tvrdí, že jste si zápasy kupovali…

Myslím si, že to nemá žádný smysl. Lidé, kteří takové věci píší nebo tvrdí, totiž nemají sebemenší tušení, jak to tady chodí. Hráči si sami koupili dresy, sami si hradí i zimní turnaje a skládáme se na veškeré vybavení. Nyní jsme třeba koupili sekačku, na kterou jsme se poskládali s fanoušky. Určitě nemáme zapotřebí kupovat zápasy. Stará pravda totiž říká, že úspěch se neodpouští, a to přesně vystihuje pocity všech závistivců.