Nedělní derby o „zelené údolí“ mezi FK SK Polanka a TJ Klimkovice, které vždy poutalo nesmírnou pozornost, se kvapem přiblížilo.

A zcela určitě dojde k tomu, v co zejména Klimkovičtí před startem jarních odvet doufali. Že v jejich vzájemném duelu půjde o souboj prvního s druhým celkem I. B třídy, skupiny B. „Jsme určitě nabuzení a v Polance rozhodně nechceme prohrát,“ vzkazuje sousedům kouč Klimkovic Václav Prašivka.

Ale předtím ještě čekají oba celky dnešní dohrávky odložených zápasů, v nichž se už může s definitivní platností rozhodnout o vítězství Polanky v soutěži. „Ještě to hotové není. V posledních čtyřech utkáních potřebujeme ještě v případě klimkovického stoprocentního bodového zisku udělat čtyři body. Ale o něco chytřejší budeme po dnešním zápase s Píští a současně probíhajícím duelu Klimkovic proti Markvartovicím,“ spočítal polanecký ostrostřelec Pavel Cirkl.

„Zatím se nesmíme dívat k neděli, i když napětí v Polance stoupá. Teď se připravíme na nejbližší zápas a teprve pak přijde na řadu sportovně vyhecované derby,“ navazuje na Cirklova slova gólman Polanky Radovan Řehulka.

Také fotbalisté z lázeňského města mají v hlavách nejprve dohrávku s Markvartovicemi. Ale podobně jako Polanka se na zápas mohou spíše těšit než se jej obávat. Jejich sportovní forma graduje. Nejofenzivnější celek v I. B třídě nasázel v posledních třech zápasech Velké Polomi, Darkovičkám a Píšti dohromady třináct branek. „Máme fazonu, povinnost velí Markvartovice porazit. Už jen proto, abychom náskok na Kozmice neztratili, protože i druhé místo může za jistých okolností znamenat postup do I. A třídy. Je sice pravda, že občas dostáváme lacinější branky, ale daří se nám skórovat častěji než soupeřům,“ vysvětluje Prašivka, kterého těší zejména útočná potence Michala Bači i vlastního syna Václava Prašivky mladšího. „Kluk měl teď ale disciplinární trest. Dnes už sice může nastoupit, ale zdali tomu tak bude, to se teprve uvidí. Vítězná sestava se přece nemění,“ dodává.

Ať už dnešní dohrávky, v níž Polanka přivítá Píšť (od 17 hodin) a Klimkovice změří síly s Markvartovicemi (od 17.30 hodin), dopadnou jakkoliv, je jasné, že v neděli bude v polaneckém sportovním areálu k vidění atraktivní duel. Podobný tomu podzimnímu, v němž se tehdy domácí Klimkovice radovaly z vítězství 3:2.