Jen málokdo z fotbalistů olomoucké Sigmy si totiž v zimní přípravě vysloužil tolik pochvalných slov jako právě Jan Schulmeister. Kdysi hráč, působící na Novojičínsku, a obrovský příslib nejen olomouckého, ale i celého českého fotbalu, pak zase na nějaký čas zatracenec, prožívá momentálně vydařené fotbalové období a postupnými kroky se drápe zpátky na vrchol.

V zimní Tipsport lize, kterou nakonec Sigma vyhrála, zasáhl do pěti utkání a připsal si tři branky. Herně se zaskvěl především ve dvou zápasech pražského finálového turnaje, kde byl s dalším navrátilcem z hostování Martinem Doležalem doslova k neudržení. „Výkony Honzy Schulmeistra i Martina Doležala byly pro nás pozitivním zjištěním. Bylo řečeno, že při zranění našich dalších útočníků dostanou šanci a jednoznačně ji využili,“ chválil je trenér Zdeněk Psotka.

„Cítil jsem se dobře, ale pořád je to jen příprava, vlastně to nic neznamená. Dál platí to, že chci bojovat o místo v kádru,“ říká stále teprve čtyřiadvacetiletý fotbalista.

Na velký Schulmeistrův comeback to vypadalo už loni na jaře. Kouč Psotka si jej nechal v kádru a on se po čtyřech a půl letech znovu zapsal na listinu prvoligových střelců. V létě už se ale do kádru znovu neprotlačil. Odehrál osm minut v prvním kole v Plzni a pak zamířil na hostování do Hlučína. Vypadalo to, že se nad ním definitivně zavřela voda. Zvlášť když na podzim vstřelil jen tři branky.

„Hostování v Hlučíně mi ale určitě něco dalo,“ brání svou půlroční misi v posledním celku druhé nejvyšší soutěže Schulmeister. „Patřil jsem tam ke starším hráčům, na které se spoléhalo. Cítil jsem se daleko jistější. Nabral jsem trochu sebevědomí, a to mi, dá se říct, zůstalo,“ vysvětluje Schulmeister své zimní vzepětí. „Jiný recept na to vážně nemám. Jsem prostě na hřišti daleko uvolněnější a je to asi vidět,“ krčí rameny.

I proto teď myslí víc než na návrat do Hlučína, o němž nedávno mluvil kouč druholigového mužstva Jiří Bartl, hlavně na Sigmu. „Situace se má tak, že už jsem v této sezoně nastoupil za Sigmu i za Hlučín, takže na jaře můžu hrát buď tam, nebo tam. Jinam už jít nemůžu. I proto trenér Bartl asi říkal, že bych se mohl vrátit. Já bych ale preferoval zůstat v Olomouci. I kdybych měl třeba ze začátku střídat,“ tvrdí Schulmeister.

Podle všeho má slušnou šanci, že se mu nakonec přání splní. Kouč Psotka už deklaroval, že ho stejně jako Doležala s největší pravděpodobností vezme i na herní soustředění do Turecka. Po něm už by se ligový kádr moc měnit neměl. „V novinách už jsem to četl, ale trenér nám to zatím oficiálně neřekl, takže si počkám, až to bude jisté. Rozhodovat bude určitě i zdravotní stav ostatních útočníků. „Zatím stále platí to, že o místo v kádru bojuju,“ konstatoval autor tří ligových branek.