„Dohodli jsme se jak s Opavou, tak se samotným hráčem, který už je tak u nás s jistotou na půlročním hostování," prozradil sportovní manažer a trenér FK Nový Jičín Alois Holub.

S defenzivním hráčem však mají v Novém Jičíně jiné plány. „Chceme, aby plnil roli ofenzivního záložníka. Jsem přesvědčený, že jeho bohaté zkušenosti nám určitě pomohou. Kádr už tak máme uzavřený," řekl před startem podzimní části sezony trenér novojičínského FK.

Rodák z Brušperka už za Nový Jičín odehrál středeční přípravné utkání proti rezervě Opavy.

Duel se odehrál v Jakubčovicích a skončil remízou 2:2, když novojičínské trefy obstarali Molnár s Neumannem. V novojičínském kádru bude nakonec také nejspíše figurovat i útočník Pavel Dedič, jenž naposledy působil v Hlučíně v dorostenecké lize.

„Vypadá to, že u nás zůstane na hostování. Je odněkud z Jindřichova Hradce a bude dělat v Ostravě školu. Sám má zájem, ale ví, že bude muset hodně bojovat. Ale chce tady zůstat a líbí se mu u nás. Hostování je zdarma, takže mu dáme šanci," informoval Holub.

Generálku na divizní start, který proběhne v sobotu 9. srpna od 16.30 na domácím trávníku proti petrovické Lokomotivě, měli Novojičínští sehrát v sobotu na půdě Velkých Karlovic. Z důvodu nepříznivého počasí však musel být duel zrušen.

„Ráno nám volali, že musí zápas zrušit, protože se tam v pátek prohnala bouře. Místo posledního zápasu jsme si tak dali dopolední trénink," sdělil závěrem novojičínský kouč.

Rozpis FK Nový Jičín v podzimní části sezony najdete v pátečním vydání Novojičínského deníku.