V Bruntále se nikdy nehraje lehce. To poznali i hráči Nového Jičína, kteří nakonec vyválčili na hřišti tohoto soupeře bod, ovšem pořádně se na to nadřeli. Zápasu nechybělo nic. K vidění byly červené karty na obou stranách, proměněná i neproměněná penalta a drama až do konce.

Úvodní poločas utkání patřil celkem jasně domácím, kteří si vytvořili územní převahu a hrozili hlavně ze standardních situací. „První poločas z naší strany bohužel nebyl dobrý,“ postěžoval si po zápase trenér Nového Jičína Pavel Hajný. „Pokračovali jsme v nedobrých výkonech z jarní části a mohli jsme být rádi, že jsme prohrávali jen 0:1, protože soupeř ještě zahodil penaltu.“

Druhý poločas už byl ze strany Nového Jičína lepší. V 69. minutě začala nakonec krátká přesilovka hostů po vyloučení Krajčoviče za ruku ve vápně. Jan Smolarčík nařízenou penaltu proměnil, ale po čtyřech minutách se síly na trávníku vyrovnaly, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Filip Nippert.

„Ve druhém poločase už byl náš výkon lepší, dokázali jsme více držet míč. Celkově ale musíme být spokojeni s bodem,“ prohlásil Hajný.

Jeho celek v příštím kole čeká domácí střetnutí s Havířovem. „Havířov je tým který má velkou kvalitu, jen se mu nedaří. Ale bude to velmi náročný zápas,“ ví Hajný.

BRUNTÁL – NOVÝ JIČÍN 1:1 (1:0)

Nový Jičín: Šupolík – Wolf, Švec, Nippert, Kiss, Farkas – Klepáč (68. Preči), Juříček, Vokoun (46. Urbanovský, 87. Hurta), Macíček – Staněk – Smolarčík.

Branky: 23. Dohnálek – 70. Smolarčík. Rozhodčí: Ehrenberger– Hudec, Mach. ŽK: 15. Galus, 35. Krajčovič, 54, Urban, 81. Adamovský, 89. Hrabovský. ČK: 69. Krajčovič – 74. Nippert. Diváci: 390.