Vítězná jarní série Nového Jičína nadále pokračuje! Svěřenci Pavla Hajného si totiž připsali plný bodový zisk i na hřišti Nových Sadů, kde zvítězili po dalším zdařilém výkonu 4:1.

Novojičínští byli na velmi dobře připraveném trávníku od úvodu aktivnější a díky dobré kombinační hře přicházely první šance. Jako první mohl pohnout se skóre Juříček, ale po přihrávce Wolfa nemířil přesně. Na konci první půlhodiny už se ale novojičínská lavička mohla radovat, neboť na roh Kiss Farkase si naskočil kapitán Švec, jenž přesnou hlavičkou zařídil náskok svého celku. 

Defenziva Nového Jičína, která je nejlepší v soutěži, pracovala znovu na výbornou a brankář Ognyanov nemusel v průběhu první půle řešit jediný vážnější moment. „Kluci k tomu přistoupili zodpovědně a od začátku jsme byli lepší. Vypracovali jsme si šance a důležitá byla naše první branka,“ pochvaloval si trenér FK Nový Jičín Pavel Hajný.

Fotbalisté Nového Jičína pak znovu po týdnu předvedli zdařilý nástup do druhého dějství, které načal parádní ranou z dobrých třiceti metrů opět velmi dobře hrající Švec. Novojičínská převaha pokračovala i v dalších minutách, a když se po centru Kiss Farkase dostal odražený míč ke Staňkovi, jenž ho technickým pokusem uklidil za záda Kaliny, vedla Hajného družina po hodině hry již 3:0. 

„Už po našem druhém gólu a výstavní střele jsem věřil, že to zvládneme. Na výborném trávníku se dalo dobře kombinovat, což nám vyhovovalo. Domácí jsme navíc nepouštěli k vážnějším šancím,“ vracel se k průběhu sobotní partie kouč Nového Jičína.

HAJNÝ: TEĎ SE UKÁŽE, KDO MÁ NEJVĚTŠÍ KVALITU

Hanáci, kteří inkasovali v utkání celkem šest žlutých karet, pak museli v 79. minutě klopit hlavy počtvrté, když Opatřil vysunul Pyclíka, jenž svým patnáctým gólem v sezoně zvyšoval již na 4:0.

Nové Sady sice vzápětí připravily Ognyanova o páté čisté konto v řadě, ale poslední slovo mohli mít Novojičínští. Hattrick Švece však odmítl domácí brankář Kalina, který jeho dělovku s námahou vytlačil nad.

Nový Jičín nyní čeká vložené kolo, které je na programu ve středu 2. května, když se od 17 hodin představí na hřišti tabulkového souseda z Kozlovic u Přerova. V sobotu od 16.30 pak tým kapitána Švece přivítá Brumov.

„Díky vítězné šňůře jsme se dostal tam, kde jsme chtěli být, ale až teď se ukáže, kdo má největší kvalitu. My se teď musíme nejprve dobře připravit na Kozlovice a pak chceme doma zvládnout Brumov,“ uzavřel Pavel Hajný.

FK NOVÉ SADY – FK NOVÝ JIČÍN 1:4 (0:1)

Branky: 80. Dvorský – 27. a 47. Švec, 60. Staněk, 79. Pyclík. Rozhodčí: Lukašík – Slaminka, Jurček. ŽK: Schlimbach, Škoda, Šuba, Roupec, Kalina, Novotný – Wolf. Diváci: 164.


FK Nový Jičín: Ognyanov – Wolf (64. Urbanovský), Malina, Javorek, Kiss Farkas – Macíček, Švec, Juříček, Staněk (76. Kalich) – Opatřil (81. Pokorný) – Pyclík. Trenér: Hajný.

Novojičínská jarní jízda:

Nový Jičín - Hranice 3:1

Bohumín - Nový Jičín 0:1

Nový Jičín - Vsetín 1:0

Petrovice - Nový Jičín 0:1

Nový Jičín - Šternberk 5:0

Nové Sady - Nový Jičín 1:4