Už se stává tradicí, že když novojičínští fotbalisté vyjedou mimo svůj stadion, tak se domů vracejí s remízou 1:1. Na hřišti nováčka z Ústí u Hranic to nebylo jinak, a když k tomu připočteme dvě domácí dělby bodů po stejném výsledku, hráli Hajného svěřenci v sezoně již šestkrát 1:1.

Novojičínští šli do vedení ve 28. minutě, kdy brankář Urbášek zahrál mimo velké vápno rukou, za což uviděl žlutou kartu. Pyclík pak parádně zahraným přímým kopem otevřel skóre a do konce poločasu se ještě dvakrát musel činit pozorný Tichánek. 

Po hodině hry se domácí, v jejímž dresu nastoupil někdejší kanonýr Oder Maléř, ale scházeli bývalí hráči Jakubčovic bratři Zagolové, dočkali vyrovnání zásluhou hlavičky střídajícího Holoubka. 

Čtvrt hodiny před koncem se připomněl dělovkou Pyclík, ale Urbášek byl tentokráte připraven. Když pak Nový Jičín přežil nepříjemný domácí závar, mohl v posledních minutách rozseknout vyrovnaný zápas ve svůj prospěch. Juříček však hlavou těsně minul a dvě minuty před koncem se ve vyložené šanci ocitl střídající Uhlíř, jenž se mohl stát hostujícím hrdinou, ale po centru Hrušky pálil zcela osamocený vedle.

„Věřil jsem, že ve druhém poločase vedení pojistíme, ale bohužel jsme inkasovali vyrovnávací trefu. Pak jsme ale měli tři možnosti, jak zápas rozhodnout, ale v závěru jsme neproměnili obrovskou šanci. Je to škoda, protože jsem věřil, že bychom mohli venku konečně bodovat naplno. Pro nás teď bude důležité, abychom zvládli domácí dvojzápas,“ připomněl trenér Nového Jičína Pavel Hajný, jehož tým hostí ve středu už v 15 hodin Nové Sady a v sobotu pak přivítá ve 14.30 Jeseník.

 TJ ÚSTÍ U HRANIC – FK NOVÝ JIČÍN 1:1 (0:1)

Branky: 63. Holoubek – 28. Pyclík. ŽK: Urbášek, Černotský, Maléř – Wolf, Nippert. Rozhodčí: Galásek – Bureš, Sivera. Diváci: 360.

FK Nový Jičín: Tichánek – Wolf, Javorek, Nippert, Kiss Farkas – Staněk (81. Uhlíř), Švec, Juříček, Kalich (67. Hruška) – Opatřil – Pyclík. Trenér: Hajný.