Další přípravný zápas skončil plichtou

Nový Jičín /FOTOGALERIE/ - Zimní fotbalový turnaj v Novém Jičíně měl v sobotu 6. února dopoledne na programu derby zápas mezi domácím mužstvem TJ Nový Jičín a TJ EPO Frenštát pod Radhoštěm.

6.2.2010

Zápas Nového Jičína (v červeném) proti Frenštátu pod Radhoštěm skončil remízou.Foto: Deník/Ivan Pavelek

TJ Nový Jičín – TJ EPO Frenštát pod Radhoštěm 2:2 (2:0)

Domácí byli v prvním poločase o něco lepší. Již ve 4. minutě hry se dostali do šestnáctky, ale chybělo zakončení. Tři minuty nato sice vystřelil zpoza velkého vápna frenštátský Bartoš, ale novojičínský gólman Kučerík s přehledem chytil. Ve 13. minutě šikovně poslal balon do vápna novojičínský Kalich, ale spoluhráči nedoběhli včas. Frenštát na chvilku převzal aktivitu, jenže přišla 21. minuta a roh Nového Jičína. Hes zahrál vysoký míč, na nějž nejvýše vyskočil Žemlík a hlavou poslal svůj tým do vedení.
Pět minut poté měl slibnou šanci Frenštát. Sládeček poslal zleva prudký centr při zemi do vápna, jenže Židek na něj nedosáhl. Krátce nato Žemlík tvrdě „sestřelil“ k zemi frenštátského Košelíka a od té doby zápas nabral na tvrdosti, doprovázené často nevybíravými výrazy. Nový Jičín přidal na aktivitě. Roh ve 33. minutě sice skončil neúspěchem, zato další akce již přinesla ovoce. Podepsali se na ní ale i frenštátští zadáci. Centrovaný míč našel Polonyiho, jehož na hranici malého vápna neuhlídal obránce, a zkušený novojičínský forvard s přehledem zvýšil na 2:0. Dvě minuty před koncem první půle mohl Frenštát snížit. Židkův přízemní centr ale Košelík nezúročil, když posla míč nad branku Kučeríka.
Do druhé půli nastoupily týmy v mírně pozměněných sestavách. Frenštát srovnal hru a dostával se i do šancí. Tu v 51. minutě ještě vystřídavší Skotnica nevyužil. Úspěšný nebyl ani Bartoš po šikovném prostrčení míče Košelíkem. Poté několikrát uplatnil svůj přehled Polonyi, ale Radko frenštátskou obranu nepřekonal. Podobně dopadl i kapitán Nového Jičína Bajer, jenž se prokličkoval až před šestnáctku, tam ale po faulu skončil na zemi. Pár minut poté skončil po tvrdém úderu do obličeje definitivně.
Když už se zdálo, že Nový Jičín kráčí za třemi body, dopustili se jeho zadáci první chyby, když nechali z pravého křídla odcentrovat Bartoše. Míč po Jurkově hlavičce z hranice šestnáctky sice skončil na břevně, ale odrazil se zpět do vápna. Nejrychleji se zorientoval frenštátský Skotnica a bylo to rázem jen o gól. Dvě minuty nato sice po centru zprava dopravil míč do frenštátské branky agilní Kalich, ale rozhodčí gól kvůli ofsajdu neuznal. Frenštát rozehrál a po chvilce se centrovaný míč z levé strany snesl nad špatně stráženého Skotnicu, jenž hlavou zamířil přesně, a připravil tak soupeře o dva body.
Góly: 21. Žemlík, 35. Polonyi – 86. a 89. Skotnica. ŽK: Žemlík, Kalich – R. Kaša.
Řekli po zápase:
Alois Holub, trenér Nového Jičína:
Myslím si, že herně to bylo chvílemi z naší strany dobré. Chyběli čtyři hráči ze základu, ale od toho je příprava, aby všichni hráči dostali možnost. Je to pro hráče velké poučení, vědět, že i když vedou pár minut před koncem o dva góly, není ještě rozhodnuto. Je třeba si uvědomit, že se hraje do posledního hvizdu a to, si myslím, naši hráči nezvládli.
Marian Bedrich, trenér Frenštátu pod Radhoštěm: Zkoušíme nové věci. Přecházíme ze systému tři, pět, dva na systém čtyři, čtyři dva, což trochu bolí. Ale zápas od zápasu je to lepší. Hráče jsem upozornil, že Nový Jičín je namíchaný ze zkušeností a mládí a je to hodně slušný tým. V poli to bylo docela vyrovnané, ale ve vápně rozhodovaly důraz a chytrost těch zkušených hráčů, kteří nám chybí. Paradoxně rozhodly téměř o všech gólech chyby.

Autor: Ivan Pavelek

6.2.2010 VSTUP DO DISKUSE

FILIP WALICA, Příbor, nar. 16. 10. 2017, 50 cm, 3,20 kg. Nemocnice Nový Jičín.
12

Sledování výsledků parlamentních voleb ve štábu ANO, 21. října v Praze. Ivo Vondrák
29

Králem voleb v kraji je Ivo Vondrák. Nemám ambici být ministrem, řekl Deníku

To jsou oni! Podívejte se, kdo bude nově hájit zájmy Moravskoslezského kraje

/FOTOGALERIE/ Kteří poslanci budou po volbách v dolní komoře parlamentu zastupovat a hájit zájmy Moravskoslezského kraje? Nejvíce mandátů získalo hnutí ANO. Podívejte se, kdo patří mezi nově zvolené poslance.

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE Z VOLEBNÍCH ŠTÁBŮ/ Spočteno, podtrženo, hotovo. Volby v Moravskoslezském kraji jasně vyhrálo hnutí ANO s hejtmanem Ivo Vondrákem v čele, drtivou porážku naopak utržila ČSSD, kterou v regionu vedl celostátní lídr Lubomír Zaorálek. K urnám přišlo 551 446 lidí, čímž účast dosáhla 55,86 procent.

VOLBY 2017 V KRAJI: Oranžovou v Moravskoslezském kraji vystřídala modrá

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Volební výsledky v Moravskoslezském kraji jsou sečteny, vítěze parlamentních voleb 2017 známe. Hnutí ANO sesadilo z pomyslného trůnu ČSSD.

První příležitost, jak si otestovat svou výkonnost na začátku nové sezony, měli při nedávné Velké ceně Znojma členové Plaveckého klubu Nový Jičín, kteří se v přípravě musejí potýkat s problémy vinou uzavření novojičínského bazénu.