I když byli v prvním poločase daleko aktivnější hosté, do šaten odcházeli s nejtěsnějším vedením Novojičínští. Krátce po čtvrthodině hry byl totiž za zákrok na Malinu nařízen pokutový kop, z něhož se nemýlil Moravčík. „Myslím si, že penalta byla jasná. Z našeho pohledu tam bylo evidentní strčení do Maliny. V dalším průběhu první půle byli ale hosté aktivnější. Z naší strany mi tam chybělo větší podržení míče. Soupeř tam měl nepříjemné situace, ale naštěstí jsme to do poločasu udrželi," vracel se k průběhu utkání domácí lodivod Pavel Pumprla.

Hosté byli z přísně nařízené penalty notně rozladěni a trenér Švehlík musel zbytek utkání sledovat z tribuny. „To, co si rozhodčí vymyslel za bezbrankového stavu, to je vrchol. Proto jsem reagoval tak, jak jsem reagoval," uvedl po utkání notně rozzlobený hostující kouč Richard Švehlík.

Po změně stran se začali více prosazovat také domácí, ale výsledek 1:0 svítil na světelné tabuli až do 86. minuty, ve které se prosadil Uvíra. Klid to však pro domácí neznamenalo, protože už za necelou minutu snižoval Dostál. Pojistku pak hokejově přidal Rybařík, jenž se zmocnil odraženého míče z velkého vápna, kde byl už i hostující gólman Švéda, a míč zavezl až do opuštěné klece. „Do druhé půlky jsme šli s vědomím, že musíme jednoznačně přidat a hrát aktivně. Po našem druhém gólu jsem si myslel, že už to bude potvrzení výsledku, ale brzký gól byl komplikací. Hosté v posledních minutách vrhli vše do útoku a naštěstí jsme přidali třetí branku," ulevilo se novojičínskému trenérovi za zvuku vítězného pokřiku z domácí šatny.

Nový Jičín se díky vítězství posunul na sedmou příčku a Přerov odjížděl, i přes dobře odehranou partii, s prázdnou. „Poslední dobou hrajeme dobré zápasy, ale bohužel to nemá žádný výsledný efekt, protože nejsem schopni dát gól. Penalta ovlivnila celý průběh zápasu, i když je pravda, že jsme mohli první poločas vyhrát 4:1 nebo 4:2, kdybychom proměnili všechny naše šance," dodal ještě hostující lodivod.

Divize sk. E
FK Nový Jičín – 1. FC Viktorie Přerov 3:1 (1:0)
Branky: 17. Moravčík z pen., 86. Uvíra, 91. Rybařík – 87. Dostál. ŽK: Molnár, Nippert, Hejdůšek – Hrabal, Václavíček, Kyselák.
Rozhodčí: Řezníček – Slabý, Kašpar. Diváci: 84.
Nový Jičín: Šrom – Hejdůšek, Malina, Nippert, Plešek – Uvíra (91. Tripský), Rybařík, Molnár, Kalich (83. Kiss Farkas) – Moravčík (90. Urbanovský), Bajer (88. Novotný). Trenér: Pavel Pumprla.
Přerov: Švéda – Hrabal, Hýbner, Netopil, Zimčík – Zaoral, Mika (39. Dostál), Václavíček, Kyselák – Hrušák, Koutný. Trenér: Richard Švehlík.

O utkání se více dočtete v pátečním vydání Novojičínského deníku.

Rozhovor s nejlepším jarním střelcem Nového Jičína, Jánem Moravčíkem, naleznete v sobotním vydání Novojičínského deníku.