Nedělní partii však zahájila lépe bílovecká družina trenéra Štverky, která se vypracovala několik rohových kopů včetně šance Filipa Tomáška, kterou hasil na poslední chvíli Bednář. Když pak Beskyd přečkal i další nebezpečné možnosti soupeře, přišel po půl hodině s vedoucí trefou. Po křídelní akci naservíroval Kovář míč před branku Střelcovi, který se zblízka nemýlil. 

Frenštátští byli rázem a závěr první půle byl pak v jasné režii domácích. Nejprve vychytal Bartoňům samostatný únik Chvěja, ale ještě z téže akce si našel míč za šestnáctkou Střelec a jeho parádní rána skončila až v šibenici bílovecké branky.

Za další dvě minuty už domácí fandové slavili náskok 3:0, když po rohu kapitána Špačka vychytal hlavičku Bednáře Chvěja, ale dorážející Gillar už s pomocí břevna dopravil míč do sítě. 

„Začátek jsme měli perfektní, ale když nedáme takové šance, tak to je bohužel velká nemohoucnost. Po zásluze jsme pak byli potrestáni. Soupeř si pak taky vytvořil šance, které s přehledem proměnil. Asi pod nějakým uspokojením ze záchrany jsme hráli lehkovážně a soupeř toho využil,“ kroutil po utkání hlavou trenér Bílovce Martin Štverka.

MARUCHNIČ: JE TO VELKÁ ÚLEVA

Beskyd už se pak po změně stran soustředil na uhájení třígólového náskoku, který se neztenčil ani po nenápadné střele Ronce, která skončila na tyči, či po hlavičce Kryštofa Kotrly.

„Na začátku jsme přežili klinickou smrt, kdy tam měl soupeř snad tři dobré šance, ale pak jsme srovnali hru v závěru prvního poločasu jsme byli lepší v tom, že jsme proměnili šance. Ve druhém poločase jsme nechtěli bláznit a trošku jsme zalezli. Vítězství je hlavně pro kluky velká úleva, protože už to byla deka. Jsem rád, že jsme zvládli uhrát tři body v tomto zápase a nemusíme se tak trápit do příštího týdne,“ oddechl si po teprve druhém jarním vítězství dočasný trenér frenštátského Beskydu Ivo Maruchnič, jenž před nedávnem nahradil Milana Náměstka.

Bílovec tak po třech výhrách za sebou pod Radhoštěm narazil. „Ve druhém poločase jsme ještě chtěli něco s výsledkem udělat, ale myslím si, že kdybychom hráli ještě doteď, tak gól asi nedáme. My jsme nenavázali na předchozí velmi dobré výkony. Frenštát hrál na krev, zodpovědně a zaslouženě vyhrál,“ uznal bílovecký kouč, jenž však i na jasné porážce našel pozitiva. 

„Alespoň mi to ukázalo, kteří hráči jsou ochotní pracovat pro klub a obětovat se, a se kterými tak můžeme počítat,“ dodal Štverka, jehož tým nyní hostí v neděli do 17 hodin druhý Bruntál, který se pere s Dětmarovicemi o postup do divize. Frenštát pak přivítá ve stejný den i čas poslední Vratimov.

SK BESKYD FRENŠTÁT P. R. – FK BÍLOVEC 3:0 (3:0)

Branky: 31. a 41. Střelec, 43. Gillar. Rozhodčí: Tabášek – T. Lakomý, Jurajda. ŽK: Marek. Diváci: 160.


Frenštát p. R.: Blabla – Plachký, Bednář, Vokáč, Vaverka – Bartoň, Kovář (83. Hajník), Špaček, Gillar (69. Jurek) – Marek (90. Julínek) – Střelec (88. Mičulka). Trenér: Maruchnič.


Bílovec: Chvěja – Šimko, Dresler, P. Moučka, Pavlík (59. Melecký (83. M. Kotrla)) – Malý (74. Socha), Ronec, K. Kotrla, Fendrich (69. Mika Válek) – Seidler – F. Tomášek (51. J. Tomášek). Trenér: Štverka.