Derby v Libhošti zvládl lépe Jistebník

Fotbalisté Jistebníku uspěli v novojičínském derby v I. A třídě, skupině B, především díky prvnímu poločasu, po kterém vedli už 4:1 a stopli čekání na výhru.

22.5.2018

Derby v Libhošti zvládl lépe Jistebník.Foto: Deník/Dalibor Tobola

Derby, ve kterém chtěly oba celky stopnout nepříznivé výsledky, začalo pěkně zostra, protože už ve 2. minutě napřáhl zpoza šestnáctky domácí Jaroslav Čapka, za jehož ránou k tyči se jistebnický gólman Malý mohl pouze otáčet.

Libhošť, který uprostřed minulého týdne prohrála v kombinované sestavě v dohrávce v Bystřici 1:4, se však neradovala dlouho, neboť Jistebník srovnal krátce po rozehrávce. Na dlouhý míč za obranu si totiž počíhal dvaačtyřicetiletý Wojcik a přesným zakončením bleskově vyrovnal. Ve 12. minutě už pak hosté vedli, když si po rohu vstřelil vlastní gól kapitán Libhoště Symerský.

Další černé minuty domácích pak přišly po pětadvaceti minutách, když se do míče opřel Štverka, jenž mohl slavit gól na 3:1. Za necelou minutu se pak ukázalo jistebnické útočné duo, které hýřilo aktivitou, když zkušený Wojcik centroval a Ogon přesnou hlavičkou zvyšoval již na 4:1. Wojcik mohl zanedlouho přidat už pátý jistebnický zásah, ale na Martinovského si v další šanci nepřišel.

SALAČ: UŽ SE MUSÍME DÍVAT POD SEBE

Když pak chvíli po návratu z kabin skóroval podruhé v utkání Štverka, byli hosté kýženým třem bodům ještě blíže. Na jistebnické radosti už pak nic nezměnil ani zásah Melčáka, jenž upravil po rohu, čtvrt hodiny před závěrečným hvizdem sudího Janečka, na konečných 2:5. Pro Libhošť, která nastoupí v neděli od 17 hodin znovu doma, když vyzve Staré Město, se tak jednalo již o sedmou porážku v řadě.

„Bohužel jsme hned dostali vyrovnávací gól a navíc jsme pak za chvíli dostali druhou branku. To se nemělo stát. V poločase jsme prohrávali už 1:4 a to se pak těžko dohání. Ve druhém poločase jsme měli dvě dobré šance na zdramatizování, ale místo toho přidal Jistebník pátý gól a bylo rozhodnuto. Děláme zbytečné chyby a je na nás bohužel teď nějaká deka,“ smutně konstatoval kouč FC Libhošť Miroslav Salač, který nadále nemůže počítat s kompletním kádrem.

„Někteří kluci navíc hráli se zraněním, takže jsem je musel střídat. Týmy před náma nám odskočily, takže se musíme dívat pod sebe. Ale ještě musím říct, že v zápase bylo vidět, že u nás se rozhodne o výsledku vždycky férově na hřišti,“ narážel Salač na nedávný zářez na hřišti Sedliště, kde Libhošť inkasovala čtyři červené karty.

Nováček z Jistebníku naopak stopl čtyřzápasové čekání na výhru a připsal si třetí venkovní vítězství v sezoně. „Bohužel jsme nechali volného hráče a znovu jsme brzo inkasovali. Hodně důležitý byl náš rychlý vyrovnávací gól, protože jsme pak měli navrch, konečně nám tam napadaly branky a v obraně už jsme se vyvarovali chyb. Ve druhém poločase už se zápas v klidu dohrával. Jsou to pro nás tři důležité body, díky kterým můžeme dohrát závěr sezony trošku v klidu,“ hovořil trenér Jistebníku Ivo Müller. Devátý Jistebník nyní vyzve před vlastními fanoušky v sobotu (17.00) albrechtický Baník.

FC LIBHOŠŤ – TJ ISMM JISTEBNÍK 2:5 (1:4)

Branky: 2. J. Čapka, 76. Melčák – 25. a 55. Štverka, 3. Wojcik, 13. vlastní, 26. Ogon. Rozhodčí: Janeček – Takáč, Hykl. ŽK: Pojezdala, Pham – Košina. Diváci: 115.

Libhošť: Martinovský – Pham, Velart, Symerský, Juřena (65. Chromečka) – Bátrla, Melčák, P. Čapka, Pojezdala – J. Čapka (70. Bolek), Vavřík. Trenér: Salač.

Jistebník: Malý – Konečný (16. J. Štandl), P. Štandl, Pietras (46. O. Veselý), Košina – Mohyla, D. Štverka, Lebica, L. Andrys – Ogon, Wojcik (82. Vavroš). Trenér: Müller.

O UTKÁNÍCH NOVOJIČÍNSKÝCH ZÁSTUPCŮ V I.A TŘÍDĚ SE DOČTETE PRAVIDELNĚ V ÚTERNÍM TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ TÝDENÍKU REGION.

22.5.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technický pracovník 15 000 Kč

Ostatní pracovníci na zpracování plechu Ostatní pracovníci na zpracování plechu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 15. Poznámka: Z.1.11.2017.A:18.6.2018. Místo výkonu práce Velké Albrechtice. , Místo vhodné i pro zaměstnaneckou kartu. , , Osobní kontakt v pondělí od 9:00 do 9:30 hodin v sídle firmy., Dobrý zdravotní stav, ochota pracovat v třísměnném provozu. Znalost vetnamštiny kvůli komunikaci s vedoucími pracovníky. Životopis zasílat na e-mailovou adresu.. Pracoviště: Extra alliance s.r.o. - pracoviště velké albrechtice, 742 91 Velké Albrechtice. Informace: Luong Ai, +420 601 388 883.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 16 000 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů, taxikáři Řidič/ka. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: z: 18.6.2018, Rozvoz pečiva v nočních hodinách 1:00-8:00. Zvýhodněné ceny na naše výrobky, dojezd do práce našimi vozidly., Kontakt: Iveta Bundárová, email: Bartonovapekarna@seznam.cz. Pracoviště: Bartoňova pekárna s.r.o., Jugoslávská, č.p. 1051, 741 01 Nový Jičín 1. Informace: Iveta Bundárová, +420 605 291 383.

Výroba - Výroba Zámečníci strojů 15 000 Kč

Zámečníci strojů Strojní zámečník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: z: 21.5.2018; a: 19.6.2018; jedná se o obsluhu briketovacího lisu,obsluha jeřábu, vysokozdvižného vozíku a nakládače FUCHS, pracovník - nejlépe strojní zámečník - musí pracovat samostatně a umět opravit jednoduché závady na zařízení, svářečský průkaz vhodný, ale není podmínkou; informace kdykoli do 17:00 hod.. Pracoviště: Legomat, s.r.o.,trojanovice, 744 01 Frenštát pod Radhoštěm. Informace: Petr Křiva, +420 604 117 117.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Seřizovač 15 000 Kč

Seřizovači a obsluha dřevoobráběcích strojů na výrobu dřevěných výrobků Obsluha dřevoobráběcích strojů. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Z:23.3.2018.A:14.6.2018. Místo výkonu práce Pustějov., Místo vhodné i pro zaměstnanecké karty., , Osobní kontakt na výše uvedené adrese od 7:00 do 10:00 hodin. Telefonický kontakt od 7:00 do 18:00 hodin. Výroba palet a obalů ze dřeva.. Pracoviště: Dřevospol pavlica s.r.o.-pracoviště ii, 742 43 Pustějov. Informace: Vlastimil Pavlica, +420 603 561 482.

Dílnu na zpracování skla, v níž vyrábí vitráže, otevřela v úterý 19. června večer v Polouvsí, místní části Jeseníku nad Odrou, Darina Rusková Neuwirthová.
24

OBRAZEM: V Polouvsí je možno objevit kouzlo vitráží

Sweetsen fest na Olešné.
20

Sweetsen fest začal, láká návštěvníky na bohatý program

Sloni na špacíru, jak se chová jídlo a hvězdný Ringo Starr: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 20. června 2018.

I. B třída, sk. B: Petřvald s posledním nezaváhal a skončil druhý

Petřvald na Moravě – V posledním utkání sezony zajížděli na hřiště sestupující Dolní Lhoty, kde zvítězili 3:0 a pojistili si tak celkové 2. místo v I. B třídě, skupině B. Petřvald na Moravě, který je jediným novojičínským zástupcem v soutěži, zakončil ročník se ziskem dvaapadesáti bodů a na vítěze z Vřesiny ztratil devět bodů.

Krásná žena z Orientu, Ruska či Uruguaye? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny A

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či náměstích. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaší favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Souhrn I. B třídy, sk. D: Fulnek už vyhlíží A.třídu, Pustějov a Hukvaldy padají

Novojičínsko – V závěrečném kole I. B třídy, skupiny D, se na lavičce Jeseníku nad Odrou loučil s bohatou kariérou zkušený kouč Tibor Takáč, když Slavoj v posledním utkání sezony porazil Spálov 3:0. Postupující Funek se proti Pustějovu, který čeká po roce návrat do Okresního přeboru, rozjížděl pomalu, ale nakonec mohl slavit výhru 6:0.