Derby v Libhošti zvládl lépe Jistebník

Fotbalisté Jistebníku uspěli v novojičínském derby v I. A třídě, skupině B, především díky prvnímu poločasu, po kterém vedli už 4:1 a stopli čekání na výhru.

22.5.2018

Derby v Libhošti zvládl lépe Jistebník.Foto: Deník/Dalibor Tobola

Derby, ve kterém chtěly oba celky stopnout nepříznivé výsledky, začalo pěkně zostra, protože už ve 2. minutě napřáhl zpoza šestnáctky domácí Jaroslav Čapka, za jehož ránou k tyči se jistebnický gólman Malý mohl pouze otáčet.

Libhošť, který uprostřed minulého týdne prohrála v kombinované sestavě v dohrávce v Bystřici 1:4, se však neradovala dlouho, neboť Jistebník srovnal krátce po rozehrávce. Na dlouhý míč za obranu si totiž počíhal dvaačtyřicetiletý Wojcik a přesným zakončením bleskově vyrovnal. Ve 12. minutě už pak hosté vedli, když si po rohu vstřelil vlastní gól kapitán Libhoště Symerský.

Další černé minuty domácích pak přišly po pětadvaceti minutách, když se do míče opřel Štverka, jenž mohl slavit gól na 3:1. Za necelou minutu se pak ukázalo jistebnické útočné duo, které hýřilo aktivitou, když zkušený Wojcik centroval a Ogon přesnou hlavičkou zvyšoval již na 4:1. Wojcik mohl zanedlouho přidat už pátý jistebnický zásah, ale na Martinovského si v další šanci nepřišel.

SALAČ: UŽ SE MUSÍME DÍVAT POD SEBE

Když pak chvíli po návratu z kabin skóroval podruhé v utkání Štverka, byli hosté kýženým třem bodům ještě blíže. Na jistebnické radosti už pak nic nezměnil ani zásah Melčáka, jenž upravil po rohu, čtvrt hodiny před závěrečným hvizdem sudího Janečka, na konečných 2:5. Pro Libhošť, která nastoupí v neděli od 17 hodin znovu doma, když vyzve Staré Město, se tak jednalo již o sedmou porážku v řadě.

„Bohužel jsme hned dostali vyrovnávací gól a navíc jsme pak za chvíli dostali druhou branku. To se nemělo stát. V poločase jsme prohrávali už 1:4 a to se pak těžko dohání. Ve druhém poločase jsme měli dvě dobré šance na zdramatizování, ale místo toho přidal Jistebník pátý gól a bylo rozhodnuto. Děláme zbytečné chyby a je na nás bohužel teď nějaká deka,“ smutně konstatoval kouč FC Libhošť Miroslav Salač, který nadále nemůže počítat s kompletním kádrem.

„Někteří kluci navíc hráli se zraněním, takže jsem je musel střídat. Týmy před náma nám odskočily, takže se musíme dívat pod sebe. Ale ještě musím říct, že v zápase bylo vidět, že u nás se rozhodne o výsledku vždycky férově na hřišti,“ narážel Salač na nedávný zářez na hřišti Sedliště, kde Libhošť inkasovala čtyři červené karty.

Nováček z Jistebníku naopak stopl čtyřzápasové čekání na výhru a připsal si třetí venkovní vítězství v sezoně. „Bohužel jsme nechali volného hráče a znovu jsme brzo inkasovali. Hodně důležitý byl náš rychlý vyrovnávací gól, protože jsme pak měli navrch, konečně nám tam napadaly branky a v obraně už jsme se vyvarovali chyb. Ve druhém poločase už se zápas v klidu dohrával. Jsou to pro nás tři důležité body, díky kterým můžeme dohrát závěr sezony trošku v klidu,“ hovořil trenér Jistebníku Ivo Müller. Devátý Jistebník nyní vyzve před vlastními fanoušky v sobotu (17.00) albrechtický Baník.

FC LIBHOŠŤ – TJ ISMM JISTEBNÍK 2:5 (1:4)

Branky: 2. J. Čapka, 76. Melčák – 25. a 55. Štverka, 3. Wojcik, 13. vlastní, 26. Ogon. Rozhodčí: Janeček – Takáč, Hykl. ŽK: Pojezdala, Pham – Košina. Diváci: 115.

Libhošť: Martinovský – Pham, Velart, Symerský, Juřena (65. Chromečka) – Bátrla, Melčák, P. Čapka, Pojezdala – J. Čapka (70. Bolek), Vavřík. Trenér: Salač.

Jistebník: Malý – Konečný (16. J. Štandl), P. Štandl, Pietras (46. O. Veselý), Košina – Mohyla, D. Štverka, Lebica, L. Andrys – Ogon, Wojcik (82. Vavroš). Trenér: Müller.

O UTKÁNÍCH NOVOJIČÍNSKÝCH ZÁSTUPCŮ V I.A TŘÍDĚ SE DOČTETE PRAVIDELNĚ V ÚTERNÍM TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ TÝDENÍKU REGION.

22.5.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 100 Kč Dělníci v oblasti výstavby budov Dělníci výstavby budov. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč, mzda max. 190 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Z:6.3.2018 .A:18.10.2018. Místo výkonu práce Česká č.p. 699, 742 45 Fulnek 1.Požadované vzdělání základní nebo výuční list. Vyučení v oboru klempíř, pokrývač, tesař, zedník, kominík výhodou, nikoli podmínkou. Jde i o práci ve výškách na střechách.Kontaktujte telefonicky pana Jana Kozáka v pondělí od 8:00 - 18:00 hod.. Pracoviště: Jan kozák, Česká, č.p. 699, 742 45 Fulnek 1. Informace: Jan Kozák, +420 723 325 361. Věda a výzkum - Věda a výzkum Chemičtí technici, chemici 24 000 Kč Chemici (kromě chemického inženýrství) Chemici na lakovně. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: z: 4.9.2018 a: 17.10.2018, Požadavky: výhodou vzdělání v oboru chemie, výhodou znalost kontroly chemikálií, znalost likvidace odpadních vod, nebezpečných odpadů, znalost složení lázní, evidence odpadů., Výhody: náborový příspěvek až do výše 10 000,- Kč, příspěvek na životní pojištění po roce zaměstnání 1 500,- Kč, dotované stravování, 25 dní dovolené, zvýhodněné ceny dodávky elektřiny a zemního plynu, zvýhodněné podmínky mobilního operátora, bezplatné právní a finanční poradenství, odměna při významném pracovním výročí a životním jubileu., Kontakt: Bc. Tereza Birošíková, telefon: 603 309 636, e-mail: birosikova@ncline.cz. Pracoviště: Nc line a.s. - pracoviště suchdol nad odrou, Komenského, č.p. 233, 742 01 Suchdol nad Odrou. Informace: Tereza Birošíková, +420 603 309 636. Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 18 000 Kč Manipulační dělníci ve výrobě Dělníci ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Z:27.8.2018.A:17.10.2018. Míso výkonu práce Odry. Zaměstnanecké výhody: Měsíční a roční prémie, 25 dní dovolené. Fyzicky náročná práce. Telefonický kontakt od 6:00 do 14:00 hodin.. Pracoviště: Christeyns s.r.o., Vítovská, č.p. 453, 742 35 Odry. Informace: Petra Vyskočilová, +420 724 802 306. Výroba - Výroba Obsluha strojů 12 200 Kč Obsluha strojů na výrobu potravin a příbuzných výrobků Dělníci v potravinářské výrobě. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 15200 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Z:27.8.2018.A:17.10.2018. Místo výkonu práce Fulnek. Možnost plného pracovního poměru i zkráceného pracovního poměru. Vhodné i pro osoby se zdravotním postižením 2. i 3. stupně invalidity. Požadujeme: Zručnost, preciznost, chuť pracovat, komunikativnost, samostatnost, flexibilitu a schopnost týmové spolupráce.. Pracoviště: Heinz food a.s., 742 45 Fulnek 1. Informace: Renáta Heinz, .

Patrizio Stronati na snímku z semifinále fotbalového poháru MOL Cup mezi FK Mladá Boleslav a SFC Opava v Mladé Boleslavi 26. dubna 2017.
15

Myslel jsem, že si ze mě střílí, říká reprezentační nováček o pozvánce

Marek Janečka se z Baníku na zadek neposadí. Chce uspět.

Kapitán Karviné Marek Janečka: Baník? Kvalita. Ale na zadek se z něj neposadím

-

Pohár rozlosován! Opava přivítá Spartu, Baník pojede do Plzně

Kraj – Trio regionálních fotbalových zástupců v MOL Cupu už zná své soupeře pro osmfinále.