Tabulku starších dorostenců ovládl, se ziskem 66 bodů, Uničov, s šestibodovým náskokem před Krnovem a Havířovem. „S konečným umístěním určitě nejsme nespokojeni. Je dobře, že jsme neměli žádné starosti se sestupem, ale tým měl velký potenciál se umístit minimálně do první pětky.

Bohužel to dopadlo jinak. Někteří kluci nechodili tak, jak by měli. Dělali si, co chtěli, protože kádr nebyl tak početný, aby všichni cítili konkurenci. Scházela poctivost kluků k tréninkům a zápasům. Mladší dorostenci museli starším několikrát pomoct, aby byli vůbec kompletní," pustil se do sezonního hodnocení trenér novojičínských dorostenců Jaromír Kvita.

I když uhrál novojičínský starší dorost 20 bodů jak na podzim, tak na jaře, větší spokojenost panuje s první polovinou soutěže. „Zápasy byly jak na houpačce. Na jaře to bylo horší, protože většina zápasů nebyla dobrá. S podzimem jsme byli více spokojeni," přiznal Kvita, který týmu staršího dorostu v příštím soutěžním ročníku věří.

„Družstvo starších bude sice mladé, ale má velký potenciál, aby hrálo mezi prvními pěti celky tabulky," zamýšlel se trenér novojičínských mladíků.

Končící dorostenci jdou do přípravy s A týmem

Mladší dorostenci novojičínského FK se dlouhou dobu pohybovali na nejvyšších příčkách, ale nakonec skončili na 5. místě, s bilancí 18-2-8, při skóre 69:40 a se ziskem 56 bodů. „Musím říct, že před sezonou bych byl s takovým umístěním nespokojen. Ale nyní to, po všem, čím si kluci prošli, bereme.

Kluci hráli mnoho zápasů a vyloženě s nikým herně nepropadli. Takže jsme spokojeni," přiznal trenér mladších dorostenců Jaromír Kvita, jehož mladší svěřence čekal v závěru sezony ještě mezinárodní turnaj v Chorvatsku, o němž jste se mohli více dočíst v úterním vydání týdeníku Region.

Co chybělo týmu, aby bral umístění do první trojky, na které mu scházely pouhé tři body? „Určitě to, že jsme nehráli kompletní. Kluci museli hlavně na jaře pomáhat starším, a proto jsme nemohli bojovat o vítězství v naší kategorii," vysvětloval mladý trenér, jenž pokračoval.

„Několikrát jsme hráli se slabšími soupeři, a to klukům moc nedá. Ale zápasy s prvními šesti týmy byly vesměs všechny dobré. Jediný zápas nám nevyšel, a to doma se Vsetínem. Ale to bylo spíše smůlou než výkonem," vyjádřil se dále Kvita.

Společná příprava mladších i starších dorostenců začne v pondělí 14. července a bude probíhat v domácím prostředí. „Tréninky by měly být přibližně čtyřikrát týdně a někdy i dvoufázově. Mimo to mají kluci i individuální plán před přípravou. Již 17. srpna hrajeme první mistrovský zápas, a tak moc termínů na přáteláky nemáme. Ale aspoň čtyři, pět zápasů chceme odehrát. Měly by to být dvojzápasy mladší i starší.

Soupeři by měli být jak z vyšší dorostenecké soutěže, tak družstva mužů z I. B třídy a okresního přeboru," seznámil s plánem letní přípravy trenér novojičínských mladíků. „Co se týče ambicí mladších dorostenců, tak to bude velká neznámá, protože se teprve ukáže, jak na tom kluci jsou a jak jsme doplnili kádr o žáky a nově přicházející kluky," sdělil dále Kvita.

Pro hráče ročníku 1995 dorostenecký věk po sezoně skončil. Jedná se o Zdeňka Navrátila, Tripského, Urbanovského, Petřeka, Tošku a Matouška. „Jsou hráči Nového Jičína a jdou automaticky do přípravy k mužům. Někteří tam již trénovali. Ostatní kluci nepatřili Novému Jičínu, takže by se měli vrátit do svých týmů. Jedná se o Pítra z Veřovic a Rudla z Frenštátu," prozradil novojičínský kouč.

V průběhu jarní části skončil u týmu starších dorostenců Radomír Kalich a oba novojičínské dorostenecké celky povedou v nové sezoně Jaromír Kvita a František Merenda. Oba celky dorostu tak budou plně provázány, a měla by se tak zlepšit spolupráce mezi oběma kategoriemi.