Důležité body směrem k záchraně vybojovali starší dorostenci, kteří se po výhře 4:1 radovali z páté výhry v ročníku, a naplno bodovali také mladší dorostenci, jež zápas otočili po změně stran. V příštím kole čeká novojičínské dorostence utkání na hřišti Frýdlantu nad Ostravicí, které je na programu v sobotu 2. května (mladší od 15 hodin a starší pak od 17 hodin).

Starší dorost: FK Nový Jičín - FC Vsetín 4:1 (3:1)

Domácí chtěli v důležitém střetnutí navázat na dobrý první poločas z minulého utkání v Šumperku, ale v úvodu byli až moc pasivní. Postupně se sice zlepšovali, nepřesností však bylo stále dost.

Novojičínským se povedla až akce, kdy Pokorný vybojoval míč, narazil si ho se Zmatkem a poté nacentroval na hlavu Phama, jenž otevřel skóre zápasu, Valaši však z protiútoku ihned srovnali. Poté se mohli znovu radovat domácí, ale Žlebek mířil do tyče. O poznání lépe si pak vedl Zmatek, jehož rána znamenala druhý gól, a Maňák, jenž se prosadil z rohového kopu a zvýšil na poločasových 3:1. Po návratu z kabin pak ještě zpečetil domácí výhru Staněk, a když strážce domácí branky Tichánek ve zbytku zápasu neinkasoval, bylo o výsledku rozhodnuto.

„V poločase jsme si řekli o chybách, a těch jsme se chtěli dále vyvarovat. Druhá půlka již byla klidnější, bez větších ztrát. Jsem rád za tři body a také za to, jak kluci místy hráli a bojovali," uvedl jeden z trenérů novojičínského dorostu, Jaromír Kvita.

Branky NJ: Pham, Zmatek, Maňák, Staněk

FK NJ: Tichánek Indrák, Maňák, Svobodník, Pokorný Žlebek, Swiač, Hrubý, Zmatek Pham, P. Horák. Do hry ještě zasáhli: Staněk, Kudry, Bartoň, Lee. Realizační tým: Merenda, Kvita, Lang.

Mladší dorost: FK Nový Jičín - FC Vsetín 2:1 (0:1)

Vyrovnaný duel nabídl následný zápas mladších dorostenců. Vedení se ujali hosté, když využili domácího zaváhání. Dvě veliké šance poté neproměnil Bátrla, a tak Nový Jičín po první půli ztrácel jednu branku. „První poločas jsme opět spíše prospali. Měli jsme tři velké šance, ale jinak mezihra nebyla ideální," kroutil hlavou trenér mladších dorostenců Jaromír Kvita.

Do druhého dějství vlétli domácí daleko aktivněji a po výtečném Sitárově centru za obranu se střelecky prosadil Staněk, jenž se předtím trefil také za starší dorost. Remízu pak odmítl pět minut před koncem znovu Staněk, který se po závaru v pokutovém území dostal k míči a lobem vsítil vítězný gól. „Bohužel jsme se i ve druhé půli dopouštěli hrozných chyb v obraně. Zápas mohl skončit jakkoli a vyhráli jsme opravdu se štěstím, které nám v minulých zápasech chybělo," přiznal Kvita.

Branky NJ: Staněk 2.

FK NJ: Hudeček Dýčka (41. D. Horák), Ištok, Sitár (65. Kratochvíl), Ondrák (41. Kuman) Matouš (50. Slavík), Staněk, O. Horák, Bátrla (41. Kyselý) Poláček (41. Geryk), Bartoň. Realizační tým: Kvita, Merenda, Lang.