Novojičínské fotbalisty nyní čekají poslední dvě podzimní kola. Oba zápasy sehraje Pumprlův tým na cizím hřišti. Nejprve proti Petrovicím a poté proti farmě druholigového Frýdku-Místku v Lískovci.

Vítězná branka přišla v 72. minutě, kdy se po centru Pleška míč odrazil od Smolarčíka a mezi hostující beky vlétl Moravčík, jenž ve skluzu rozvlnil síť za Tomečkou.

„Soupeř jsem viděl minulý týden, takže jsem věděl odkud z jejich strany hrozí nebezpečí. Dostali jsme se sice rychle do vedení, ale od patnácté minuty byli aktivnější hosté. Po poločase jsme zbytečně zalezli, nechápu proč. Pro nás je důležité, že jsme doma neztratili. Nyní jedeme dvakrát ven a chtěli bychom vymazat minusový bod v tabulce pravdy. Pokud by bylo něco navíc, o to by to bylo lepší," řekl po utkání domácí trenér Pavel Pumprla, pro něhož bylo utkání speciální v tom, že do Nového Jičína dojíždí právě z Hranic.

„Řekl bych, že obě mužstva umí předvést daleko lepší výkony. Udělali jsme o jednu chybu více než soupeř a to nakonec rozhodlo, že jsme si neodvezli ani bod. Prostě to ale nebylo ono," poznamenal po utkání hranický kouč Alexander Bokij.

Divize sk. E

FK Nový Jičín – SK Hranice 2:1 (1:0)

Branky: 11. Repa, 72. Moravčík – 60. Ferenc z pen. ŽK: Bajer, Hejdůšek, Šrom, Smolarčík, O. Malina, Moravčík, Repa – Lee, Kušner, Kundrát. Rozhodčí: Vítek – Streit, Nesrsta. Diváci: 140.

Nový Jičín: Šrom – Hejdůšek, O. Malina, Bajer, Plešek – Moravčík, Rybařík (88. Kalich), Lokša, Hanzelka (73. Novotný) – Repa, Smolarčík (86. Fertál). Trenér: Pavel Pumprla.