O odložení duelu na zítřejší 17. hodinu se v Novém Jičíně dozvěděli už v pátek. „Vzhledem k tomu, že jsme přes víkend nehráli a další zápas nás čeká v sobotu, tak jsme se domluvili už na úterý.

Soupeř už v pátek avizoval, že má trávník i umělku pod vodou. My jsme s tím problém neměli a svaz to schválil," vysvětloval trenér novojičínského FK Pavel Pumprla.

Komplikací pro Novojičínské je onemocnění stopera Nipperta, jenž bude k dispozici případně až v sobotu, na domácí zápas proti nováčkovi z Určic.

„Přes týden to nebylo ideální. Bylo to takové všelijaké, takže nám snad odložení i pomůže. Někteří hráči měli po dvou domácích zápasech s Přerovem a se Šumperkem zdravotní problémy, tak snad se dají více dohromady. Hejdůšek měl problém s tříslem, Kalich naraženou kyčel nebo bok, Malina měl trošku problémy s achilovkou a Klimpar má stále problémy se zády. Měl jít na vyšetření, tak uvidíme, jak to s ním bude dále. Mimo už jsou jistě do konce sezony Lokša se Smolarčíkem, který byl na vyšetření kotníku a čeká na výsledky," informoval o zdravotním stavu mužstva kouč novojičínských fotbalistů.