Divizní Nový Jičín stále čeká na první výhru

Novojičínští fotbalisté nevyhráli ani ve třetím divizním kole, když padli v Hranicích. Nyní hostí v sobotu nováčka z Bohumína.

22.8.2017

Novojičínští fotbalisté (v bílém) neuspěli v Hranicích. Foto: Deník/Archiv

Divizní fotbalisté Nového Jičína mají za sebou nepovedený duel 3. kola, ve kterém v nedalekých Hranicích padli 1:4 a nerozšířili tak svůj prozatímní jednobodový zisk.

„Bohužel jsme teď v situaci, že musíme zvládnout nejbližší zápasy, což si hráči uvědomují. Je sice srpen, ale musíme už začít vyhrávat, protože jinak spadneme do bojů o záchranu,“ uvědomuje se kouč FK Nový Jičín Pavel Hajný, jenž udělal oproti posledního utkání dvě změny v základní sestavě.

O utkáních novojičínských zástupců v I. A třídě (Jakubčovice nad Odrou, Jistebník, Libhošť) se pravidelně dočtete v příloze Region, která vychází v úterý, ale je k dispozici i samostatně v prodeji od středy do pátku.

Důležitý moment utkání přišel krátce před uplynutím první půl hodiny, kdy nejprve Opatřil vysunul Kalicha, jenž postupoval sám na Tomečku a tísněný obráncem nastřelil tyč. Za pouhou minutu pak Hraničtí podnikl brejk a nenápadná rána Šišláka zpoza šestnáctky nakonec mířila přesně k tyči Ognyanovy branky, jenž se stihl pouze ohlédnout. V poslední vteřině základní hrací doby první půle byl pak po souboji Nehyby s Nippertem odpískán pokutový kop, který Kundrát bezpečně přetavil v poločasové vedení 2:0.

„To byly dva klíčové momenty. Nejprve jsme dali tyč a pak jsme dostali první branku, na kterou brankář vůbec nereagoval. Navíc v době, kdy jsme hru celkem ovládali. No a pak přišel zbytečný faul a penalta,“ vracel se novojičínský kouč směrem k nepovedené partii.

Domácí pak začali druhou půli stejně dobře, jako končili tu první. Než se totiž Novojičínští stačili po návratu z kabin rozkoukat prohrávali již 0:3. Kundrát totiž potáhl míč, který posunul na Schlimbacha, jenž mu ho povedeným centrem vrátil a Kundrát už si pak sám před Ogynanovem věděl rady.

V pohodě hrající Hranice pak kontrolovaly vývoj utkání a v 81. minutě navíc přidaly čtvrtý zářez, když za šestnáctkou dostal prostor Šišlák, jenž povedenou ranou levačkou zatočil míč přesně k tyči.

Nový Jičín už pak v závěru pouze připravil Tomečku o čisté konto, když centr Javorka uklidil do sítě střídající mladík Hruška, pro něhož to byla po letním přesunu z Frýdku-Místku první branka v novojičínském dresu.

„Chtěli jsme s tím samozřejmě ve druhém poločase ještě něco udělat, hráli jsme vabank a měli jsme míč v držení, ale vyložené šance nepřicházely. Soupeř dal navíc třetí branku a v zápasu ukázal dokonalou produktivitu,“ shrnul duel závěrem Hajný, jehož tým nyní v sobotu hostí od 16.30 nováčka z Bohumína.

SK HRANICE – FK NOVÝ JIČÍN 4:1 (2:0)

Branky: 29. a 81. Šišlák, 45. z pen. a 51. Kundrát – 85. Hruška. ŽK: Kalous – Juříček. Rozhodčí: Grečmal – Duda, Galásek. Diváci: 165.

FK Nový Jičín: Ognyanov – Javorek, Malina, Nippert, Kiss Farkas (55. Hruška) – Kalich (70. Staněk), Švec (81. Uhlíř), Juříček, Wolf – Opatřil – Pyclík. Trenér: Hajný.

22.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Šumperští Draci proti Kopřivnici
17

Kopřivnická Tatra obrala Draky v jejich domovině

Rekordní přejezd překážky s extrémní stoupavostí s vozem Tatra v areálu centra bezpečné jízdy Libros v Ostravě. Ilustrační foto.
6

Automobilka Tatra chystá kurzy pro řidiče

Baracuda po triumfu ve Vyškově padla v Brně a už v pátek hostí Baník Ostrava

Nováček, na kterém si každý smlsne? Zapomeňte! Futsalisté z Jakubčovic nad Odrou si v nedělním pokračování 2. ligy, sk. Východ, vyšlápli na Vyškov, který před víkendem vedl tabulku jedné ze dvou skupin druhé nejvyšší futsalové soutěže u nás. Ve středeční dohrávce pak tým hrajícího trenéra Davida Molnára nezvládl přestřelku v Brně, kde padl po divokém průběhu 6:12.

Čechmánkovi Drtiči bodovali v Novém Jičíně naplno

/FOTOGALERIE/ Druholigoví hokejisté Nového Jičína odstartovali čtvrtou sedminu základní části domácím soubojem s Hodonínem a celku nového trenéra Romana Čechmánka nakonec podlehli 2:5. Ďáblové tak středečním duelem proti Drtičům zakončili sérii tří utkání v řadě proti favoritům soutěže.