Skóre utkání otevřel z penalty Smolarčík. Velké Karlovice dokázaly po hodině hry srovnat, ale Nový Jičín se díky poslední desetiminutovce mohl radovat z výhry. Rozdílovou trefu obstaral hlavičkou po rohovém kopu stoper Nippert a definitivní pojistku pak svým druhým gólem v utkání přidal Smolarčík. „Zápas hodnotím kladně, ale vrásky na čele mi trošku dělají naše zranění a nemoci hráčů. Pořád hrajeme až bez pěti hráčů základní sestavy. Musíme se dát na první mistrovský zápas co nejvíce dohromady a uvidíme, kdo všechno se nám uzdraví," informoval trenér mužstva Pavel Pumprla. „Hejdůšek měl problémy s kolenem, proto odehrál jen poločas. Kiša je zatím mimo hru, stejně jako Farkas a Polášek. Zdravotní problémy má taky Polonyi a brankář Šrom byl pracovně vytížený. Nicméně doufám, že proti Lískovci nastoupíme v plné síle," doufá novojičínský trenér, který k týmu nastoupil před začátkem zimní přípravy. Proti Velkým Karlovicím tak dostali šanci i hráči z lavičky. „Může se totiž stát, že v případě absencí nastoupí i oni," uvedl Pavel Pumprla.

První zápas v dresu Nového Jičína si po svém čerstvém příchodu připsal zkušený záložník Ján Moravčík. „Myslím si, že to bude pro mužstvo velký přínos. Hráče znám delší dobu a bude pro nás určitě platným hráčem," uzavřel trenér Pavel Pumprla.

FK Nový Jičín - FC Velké Karlovice 3:1 (1:0)

Branky domácích: 12. z pen. a 86. Smolarčík, 84. Nippert.

FK Nový Jičín: Leskovjan Hejdůšek (46. Durec), Bajer, Nippert, Plešek Novotný (46. Fertál), Rybařík, Kalich, Moravčík (75. Olender) Smolarčík, Hanzelka. Trenér: Pavel Pumprla.