„Jen, co přišlo rozvolnění,.odehrála se všechna kvalifikační kola. Jsme rádi, že se nám to podařilo stihnout,“ řekl hlavní organizátor a sekretář OFS Nový Jičín Radim Dresler. V sobotu si to o vítěze rozdá osm týmů starších přípravek. To se týká Bílovce, Nového Jičína, Kopřivnice, Studénky, Petřvaldu, Příboru a společného výběru Bartošovic a Sedlnic. „Sobotní program bude ještě rozšířen o Uher Cup. Do něj je přihlášeno osmnáct týmů. Ty budou hrát na hřištích s mantinely,“ přiblížil ředitel turnaje.

Vladimír Coufal se svým synem po titulu ve Slavii Praha.
Z Ludgeřovic do Anglie. Věřím v postup, řekl Coufal

O den později přijde na řadu finále Ligy mistrů mladších přípravek. Do něj se probojovaly výběry: Bílovce, Starého Jičína, Nového Jičína, Věřovic, Příboru, Studénky a společné týmy Skotnice – Mošnova a Bartošovic – Sedlnic.

„Na oba dny je připraven i bohatý doprovodný program, včele s dovednostními soutěžemi,“ pokračoval Dresler. Malí fotbalisté budou soutěžit v driblingu, střelbě, sprintu a nožičkách. „Vyhodnoceni budou také nejlepší jednotlivci z obou kategorii,“ dodal šéf turnaje. Připraven je také vodní fotbal a skákající hrad a samozřejmě bohaté občerstvení,“ zakončil Radim Dresler.

Výkopy v obou dnech jsou naplánovány na devátou hodinu.