„O dotaci jsme žádali už loni, ale vyslyšeni jsme nebyli. Letos už ano,“ pochvaluje si klubový boss Ivo Maruchnič. „Jsem rád, že budeme moci zvelebit naše zázemí. Samozřejmě, že dotace všechno nepokryje. Musíme čerpat i z vlastních zdrojů.“ podotkl šéf Beskydu. S rekonstrukcí se začne letos. „Je to naše jasná priorita. Očekáváme, že pokud se sezona rozjede, bude se hrát stejně bez diváků. Rekonstrukce tak může běžet za plného provozu,“ doplnil.

Co se týká hráčského kádru, tak v něm zatím příliš rušno není. S klubem se definitivně rozloučil brankář Richard Mrozek, který už na podzim hájil barvy týmu z Dolní Datyně. „Richard nás definitivně opouští. Pracovní vytížení mu u nás nedovolí dál pokračovat,“ prozradil Maruchnič. K dalším změnám v kádru doplnil: „Všechno je v řešení.“

Beskydu po devíti odehraných zápasech patří v divizní tabulce desátá příčka. „Uvidíme, zda se bude nakonec hrát. Počítal jsem, že na jaře dohraje podzimní část, ale vzhledem k současné epidemiologické situaci začínám být skeptický,“ přiznal Ivo Maruchnič. Hráči jeho týmu se připravují individuálně. „Nic jiného, než běhat nelze. Oproti rezervním týmům ligových či druholigových klubů v tom vidím velký hendikep. Jejich hráči trénovat mohou s áčky. V tom je to vůči nám nespravedlivé,“ posteskl si šéf frenštátského klubu.