Dorostence FK Nový Jičín nyní čeká nabitý program. 

Již dnes, v pátek 8. května hostí Jeseník, zítra pak přivítají na domácí umělé trávě Uničov (starší hrají vždy v 10.15, mladší v 12.30).

Starší dorost: 1. BFK Frýdlant n. O. -  FK Nový Jičín 1:5 (1:3)

Frýdlantští jsou silní zejména v domácím prostředí, ale Novojičínským se zápas vydařil. Hostující hra byla založena na dobrém pohybu a již po několika minutách se prosadil Zmatek, na jehož trefu ještě domácí zareagovali. Více branek už však Tichánek za svá záda nepustil a Nový Jičín dominoval. Do konce první půle se prosadili ještě kapitán Hrubý a Swiač. „Do druhé půle jsme nastoupili znovu agresivně, protože bránit výsledek by byla sebevražda," pochvaloval si trenér novojičínských dorostenců Jaromír Kvita. Po faulu na Bartoně proměnil pokutový kop Hrubý a nakonec se prosadil ještě jednou Swiač.

Branky NJ: Hrubý 2, Swiač 2, Zmatek. FK NJ: Tichánek Pham, Indrák, Maňák, Pokorný Horák, Swiač, Hrubý, Zmatek Bartoň (77. Lee), Kudry. Trenér: Kvita. Vedoucí: Lang.

Mladší dorost: 1.BFK Frýdlant n. O. - FK Nový Jičín 5:4 (2:2)

Mladší dorostenci se museli obejít bez několika vynucených absencí a zapojit nemohli ani talentované žáky, vyjma Pally. „A ještě naše tři nejlepší hráče jsme museli dát na lavici náhradníků, protože měli nastoupit za starší dorost," připomněl Kvita. Po čtyřech minutách už Frýdlant vedl 2:0, ale ještě do poločasu stihli mladí hráči Nového Jičína vyrovnat. „Byli jsme sice fotbalovější, ale ne efektivní. Druhá půle byla zase o našem nástupu. Pár hráčů vypadalo, že zůstalo ještě v kabině," uvedl Kvita, když pak ale Nový Jičín srovnal na 4:4 a další šance nevyužil, strhli výhru na svou stranu pátou brankou domácí. „Hrál se sice útočný fotbal, což je dobře, ale naše chyby byly strašné," dodal po přestřelce trenér Novojičínských.

Branky NJ: Bátrla, Kyselý, Indrák, Geryk. FK NJ: Hudeček Dýčka, Palla, Ištok, Kuman D. Horák (51. Indrák), O. Horák, Slavík, Matouš (55. Kudry) Kyselý, Bátrla (55. Bartoň). Trenér: Kvita. Vedoucí: Lang. (dtb)