Dorostenec Ollender rozhodl o výhře Nového Jičína

Nový Jičín - Osm zápasů čekali na plný bodový zisk. Divizní fotbalisté Nového Jičína přerušili nepříznivou sérii v důležitém utkání na půdě posledních Morkovic a po vítězství 1:0 mohli konečně slavit.

28.5.2013

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Stanislav Dufka

Hrdinou utkání byl dorostenec Jan Ollender, který nastoupil v závěru utkání a hlavou rozhodl o třech bodech pro Pumprlovu družinu.

V prvním poločase pro oba týmy veledůležitého utkání měly více ze hry domácí Morkovice. Nový Jičín zahrozil zásluhou Polonyiho, ale jeho dva nadějné střelecké pokusy zablokovali morkovičtí obránci.

Morkovice měly největší příležitost v závěru první půle, ale mířily pouze do tyče Šromovy branky. Z protiútoku pak pelášil sám na brankáře Morkovic Vrbu Polonyi, ale netrefil branku. „To byly jedny z rozhodujících okamžiků zápasu. Domácí měli dobré příležitosti, ale buď Šrom nebo obránci dobře zasahovali, a měli v první půli více ze hry. My jsme si nedokázali připravit nadějné situace tak, abychom skórovali. Musím říct, že první poločas byly Morkovice lepší také v pohybu," přiznal trenér FK Nový Jičín Pavel Pumprla.

Ve druhém poločase se hra srovnala a skóre zůstávalo nadále bezbrankové. „Domácí se sice dostávali do brejkových situací, ale všechno jsme nějak vyřešili. Navíc jsme měli dobré příležitosti jak s Kalichem, tak s Kišou. Dvakrát se prosadil po rohovém kopu na první tyči Bajer, ale vždy trefil obránce," vracel se k průběhu utkání novojičínský kouč.

Už v nastaveném čase si vzali slovo střídající hráči Nového Jičína. Hrachovec kopal roh, na který si na přední tyči nejlépe naskočil Ollender, jenž jedinou brankou rozhodl zápas. „Radost pak byla obrovská. Oddychli jsme si, protože se k nám konečně přiklonilo štěstí," ulevil si trenér FK Nový Jičín Pavel Pumprla. Chvíli po domácí rozehrávce pak hlavní rozhodčí utkání ukončil.

FC MORKOVICE - FK NOVÝ JIČÍN 0:1 (0:0)

Branka: 92. Ollender.

Nový Jičín: Šrom - Hejdůšek, Bajer, Nippert, Moravčík - Rybařík (80. Ollender), Kiša, Kalich, Polášek (75. Plešek) - Polonyi, Smolarčík (89. Hrachovec). Trenér: Pavel Pumprla.

UŽ VE STŘEDU HOSTÍ FOTBALISTÉ NOVÉHO JIČÍNA NA DOMÁCÍM HŘIŠTI LÍSKOVEC. VÝKOP UTKÁNÍ JE V 17.00.