Duel starších dorostenců načaly lépe vedoucí Hranice, které v úvodu prokazovaly svoji kvalitu a šly do vedení již ve 4. minutě. Na konci první dvacetiminutovky však bylo srovnáno, když David Palla vysunul do brejku Staňka, který využil chyby hostující obrany a novojičínský stroj na góly tak vyrovnal na 1:1. Kapitán Nového Jičína vstřelil svoji jubilejní čtyřicátou trefu v sezoně.

Ve zbytku vyrovnané první půle již branka nepadla a po změně stran pak přebrali aktivitu domácí, kteří se dočkali vítězné trefy v 72. minutě. Bartoň vyvezl míč z vlastní poloviny a Gazda, jenž je pro změnu nejlepším střelcem soutěže mladších dorostenců (29 gólů), se z téměř dvaceti metrů prosadil tvrdou ranou k tyči. Novojičínští pak mohli své vedení několikrát pojistit, když nejblíže ke gólu byl Staněk, který však trefil tyč. Nejtěsnější náskok už ale novojičínský starší dorost udržel.

„Jsem rád, že se nám podařilo i s nejlepším celkem soutěže udržet domácí neporazitelnost. Soupeři jsme navíc připravili teprve druhou porážku v soutěži. Kromě úvodních osmnácti minut jsem byl s hrou našeho mužstva spokojený a musím všechny kluky pochválit. Hlavně pak za druhý poločas, kdy jsme soupeře přehráli a zaslouženě jsme vyhráli," sdělil spokojený trenér novojičínského staršího dorostu Jan Koval.

Velmi dobře pak zvládli utkání také novojičínští mladší dorostenci, kteří porazili Hranice 2:0, když se trefili David Palla s Gondou. Bedrichovi mladíci tak mají vítězství v soutěži ve své moci, protože když v sobotu 10. června porazí rezervu Přerova, která na ně však ztrácí jen pět bodů a navíc má zápas k dobru, tak už je nebude moci nikdo dotáhnout.

FRENŠTÁTSKÝ STARŠÍ DOROST PŘESTŘÍLEL HAVÍŘOV

Nebývale zostra začali aktuálně sedmí starší dorostenci frenštátského Beskydu duel proti devátému Havířovu, který šel do vedení již po pěti minutách. Za minutu však vyrovnal Dušík a brzy poté neproměnili hosté penaltu. Dušík pak znovu udeřil a ve 21. minutě poslal Beskyd do vedení. Poté pro změnu bleskově vyrovnali hosté, ale před uplynutím půl hodiny hry si vše rezervoval Janáč, jenž dvěma góly zařídil frenštátské vedení 4:2.

„Utkání začalo z obou stran velmi aktivní hrou směrem dopředu. Oba týmy dělaly velké individuální chyby, a i proto jsme byli svědky takového divokého úvodu. Hosté využívali svých fyzických předpokladů a dělali nám problému především svou jednoduchou hrou. Věděli jsme, že se nesmíme jejich hře přizpůsobit a hrát naší hru, což se nám až na zmíněné individuální chyby dařilo. Soupeř měl s naší kombinační hrou velké starosti," pustil se do zápasového hodnocení kouč nováčka divizní soutěže Petr Zdarsa.

Po divokých třiceti minutách, ve kterých padlo šest branek, se po změně stran hra uklidnila. „Ve druhém poločase jsme zlepšili defenzivu, kdy jsme soupeře několikrát vystavili do ofsajdu. Poté ovšem po chybě v komunikaci přišla nešťastná vlastní branka. Utkání jsme nakonec zvládli a jsme velice rádi, že jsme se s domácím prostředím rozloučili vítězně," ulevilo se mladému trenérovi.

Mladší dorost Frenštátu pak po poločase držel stav 1:1, když se trefil Hajník, ale nakonec mladým Indiánům podlehl 1:4 a vinou horšího skóre zůstává poslední. „Ve druhém poločase jsme dlouho drželi krok, ale po dvou chybách nám soupeř odskočil a závěr utkání už si bez větších problémů pohlídal," doplnil k duelu mladšího dorostu Zdarsa.

STARŠÍ DOROST:

FK Nový Jičín – SK Hranice 2:1 (1:1)
Branky: 19. Staněk, 72. Gazda – 4. Ligač. Rozhodčí: Kulička – Pobořil, Tomšík.
Nový Jičín: Grulich – Kuman, Dresler, Indrák, Kyselý (46. O. Horák) – Gazda (82. Janovský), Kratochvíl, D. Palla, Bartoň – Staněk, Poláček (74. Gonda). Trenér: Koval.

SK Beskyd Frenštát p. R. – MFK Havířov 4:3 (4:2)
Branky: 6. a 21. Dušík, 28. a 30. Janáč – 5. a 23. Běčák, 60. vlastní. Rozhodčí: Vrťo – Tabášek, Fanc.
Frenštát p. R.: Nezhoda – R. Kocián, D. Kocián, T. Kocián, Závodný – Hajník (90. J. Novák), Dušík, Mičulka, Buzek – Janáč (46. T. Novák), Svoboda. Trenér: Zdarsa.

MLADŠÍ DOROST:

FK Nový Jičín – SK Hranice 2:0 (0:0)
Branky: 52. D. Palla, 56. Gonda. Rozhodčí: Pobořil – Kulička, Tomšík.
Nový Jičín: Geryk – Janovský (65. Dwayeb), Křížek, Rončka, Kudělka, M. Palla, Kadlčík, Bártek, Gazda (75. Žárský), Gonda, D. Palla. Trenér: Bedrich.

SK Beskyd Frenštát p. R. – MFK Havířov 1:4 (1:1)
Branky: 34. Hajník – 11. Machut, 61. Dvořák, 63. Toman, 67. Paznocht. Rozhodčí: Tabášek – Vrťo, Fanc.
Frenštát p. R.: Sobota – Geryk, Svoboda, T. Kocián, Adamec – Zdařil, T. Novák, Žák, Buzek – Hajník (68. Špaček), Kahánek (41. Halda). Trenér: Zdarsa.

Z programu příštího 26. kola:Sobota 3. června, 10.00/12.15 Zábřeh n. M. – Frenštát p. R. (Grečmal – Jurčák, Foral)

FK Nový Jičín již má duel 26. kola předehrán ze středy 17. května (Starší dorost: Jeseník – Nový Jičín 3:0. Mladší dorost: Jeseník – Nový Jičín 2:5).