Dorostenecká divize: Nový Jičín zastavil palbu na výsledku 17:0!

Nový Jičín, Bílovec – Oba nejvýše hrající fotbalové dorostenecké celky z Novojičínska se o víkendu představily v domácím prostředí.

21.9.2017

Ilustrační foto. Foto: Jan Oliva

Bílovečtí dorostenci získali proti Přerovu bod, Nový Jičín pak doma se Šumperkem uhrál jednu výhru, když mladší dorostenci roznesli soupeře málo vídaným výsledkem 17:0.

K výhře měli našlápnuto také starší dorostenci FK Nový Jičín, kteří vedli po dvou trefách Svobody v poločase 2:1, ale po změně stran opanoval hřiště v Jeseníku nad Odrou soupeř ze Šumperka, který nakonec slavil vítězství 5:2.

„Do utkání jsme vstoupili slušně a hlavně aktivně. Soupeř, který byl věkově o něco starší, byl kvalitnější v mezihře a byl na tom lépe silově, ale my jsme se s tím v prvním poločase dokázali vyrovnat. Totálně jsme ale selhali v závěru utkání a konečná porážka se mi těžko skousává. Hráči úplně odešli mentálně a zbytečně zápas zabalili. Teď pojedeme bodovat do Přerova, takže uvidíme,“ uvedl po nepodařeném druhém poločase trenér staršího dorostu FK Nový Jičín René Bača.

Málo vídaný průběh mělo na této úrovni utkání mladších dorostenců, ve kterém domácí svěřenci Mariana Bedricha vedli už v 5. minutě 3:0. Novojičínští mladíci nepolevovali ani s přibývajícím časem a brankami a svého soupeře nemilosrdně trestali. Nakonec zvítězili 17:0, když se šesti góly blýskl Martin Palla, jemuž sekundoval pětigólový Ševčík.

„Bylo to jednoznačné od první minuty. Soupeř nastoupil s mladším ročníkem, ale i tak hrál na můj vkus hloupě. My jsme pořád jeli jednu šablonu a dávali jsme góly. Nepolevovali jsme a hráli jsme až do konce,“ sdělil po nebývalé kanonádě trenér mužstva Marian Bedrich.

STARŠÍ DOROST BÍLOVCE BOD BERE

Na žádost Přerova nastoupili k prvnímu utkání netradičně nejprve mladší dorostenci Bílovce, kteří sice brzy vedli, ale po poločasové ztrátě 1:2 nakonec prohráli 1:6.

„Nastoupili jsme ve velmi oslabené sestavě a hráli jsme proti o rok starším klukům, takže za nepříznivého počasí jsme první poločas odehráli vyrovnaně. Druhá půle už byla v režii hostů a výsledek hovoří za vše,“ komentoval porážku mladšího dorostu Bílovce, kterému patří aktuální 12. pozice, trenér mužstva Petr Gelnar.

Souboj starších dorostenců, ve kterém Bílovci scházeli Socha či Buzek, nakonec žádnou branku nenabídl. Momentálně šestý Bílovec si tak do tabulky starších dorostenců připsal jedenáctý bod v ročníku.

„Na utkání jsme se připravovali především s tím, že nesmíme prohrát, aby se soupeř na nás v tabulce nedotáhl. Kvůli absencím jsme očekávali těžký zápas, což se potvrdilo a určitě je pro mě překvapením, že Přerov měl jen tři body. Utkání bylo vyrovnané, kdy my jsme měli dvě šance, ale soupeř nás především ve druhé půli přehrával. Proto jsem s bodem spokojený,“ vysvětloval dále Gelnar.

7. kolo:

STARŠÍ DOROST:

FC BÍLOVEC – 1. FC VIKTORIE PŘEROV 0:0

Rozhodčí: Bebenek – Bolec, Bednář.

Bílovec: Halamíček – Richter, Dub, Šimsa, Lazecký – Klečka (80. Brisuda), Slovik, Dluhoš, Mika – Kramoliš, Rovenský (67. Polášek (87. Kahaja)). Trenér: Gelnar.

FK NOVÝ JIČÍN – FK ŠUMPERK 2:5 (2:1)

Branky: 2. a 30. Svoboda – 12., 78. a 85. Vejchoda, 52. Svačinka, 79. Dočekal. Rozhodčí: Matějek – Dytková, Bartoš.

Nový Jičín: Hudeček – Kocián, D. Palla, Rončka, Kudělka – Klepáč, Kratochvíl, Gonda, Svoboda (73. M. Palla)– Janovský (85. Dwayeb), Poláček (55. Kadlčík). Trenér: Bača.

MLADŠÍ DOROST:

FC BÍLOVEC – 1. FC VIKTORIE PŘEROV 1:6 (1:2)

Branky: 5. Kremzer – 10. a 69. Mazur, 35. Otáhal, 51. Caletka, 53. Bundil, 78. Tvrdý z pen. Rozhodčí: Bolec – Bebenek, Bednář.

Bílovec: Stoklasa – Valečko (55. Šimsa), Bohdal, Polášek, Balhar – Eckelsberger, Kahaja, Kubáček, Kremzer – Rovenský (55. Richter), Gödel. Trenér: Gelnar.

FK NOVÝ JIČÍN – FK ŠUMPERK 17:0 (9:0)

Branky: 1., 39., 52., 59., 61. a 64. M. Palla, 22., 28., 41., 49. a 54. Ševčík, 5., 17., 25. Kadlčík, 4. Kudělka, 38. Žák, 71. Lacko. Rozhodčí: Dytková – Matějek, Bartoš.

Nový Jičín: Machů – Hub, Křížek (41. Kocián), Rončka, Havlásek – Kadlčík, M. Palla, Gonda (41. Rajskup), Žák – Kudělka (41. Lacko), Ševčík. Trenér: Bedrich.

Program 8. kola: Sobota 23. září, 10.00-starší dorost/12.15-mladší dorost, 1. FC Vitkorie Přerov – FK Nový Jičín, SK Uničov – FK Bílovec.

V Novém Jičíně si lidé za odpady příští rok nepřiplatí

Výše poplatků za komunální odpad a za psy zůstává v Novém Jičíně stejná i v roce 2018. Zastupitelé to odhlasovali na své poslední prosincové schůzi.

Správní rada odvolala ředitele Regionálního muzea v Kopřivnici

Ve funkci ředitele Regionálního muzea v Kopřivnici skončil Lumír Kaválek. Stalo se tak již podruhé.

Pes v rukou aktivistů jako nástroj k ochraně kaprů

„Pojďte ochutnat pejska. Naloženého, naporcovaného. Můžeme ho i vykuchat a koupíte si jej,“ haleká na okolí fingovaný prodejce vánočních psů před Novou Karolinou v centru Ostravy.

Kapr na štědrovečerním stole stále „válcuje“ ostatní ryby

Ostrava − Tři čtvrtiny obyvatel naší republiky budou mít jako hlavní chod štědrovečerní večeře smaženého kapra, který dominuje před smaženým řízkem.