Tým z hlavního města totiž druholigovou licenci odkoupil od Jakubčovic, které domácí utkání hrály právě ve Fulneku. Navíc nynější kouč Dukly, Günter Bittengel (na snímku), trénoval také Jakubčovice.

„Sestava oproti Jakubčovicím se změnit musela,“ přiznal Bittengel a dodal: „Zkušené jádro, které zde vykopalo druhou ligu, do Prahy nešlo. Tam odešla ta část, která z hlediska věku a perspektivy měla větší možnost se posunout z druhé do první ligy. V úvahu přicházelo i zahraničí, protože z Prahy je to blíž.“ Připomněl, jaké starosti musel následně řešit. „Po přechodu do Prahy to byla jen otázka času, jak mužstvo doplníme. Tým jsme nakonec vybudovali až nestandardně rychle. Měli jsme na to pět týdnů a během té doby jsme to museli nějak poskládat,“ zavzpomínal kouč Dukly a pokračoval: „Z Jakubčovic do Prahy přišlo osm hráčů, ale do tréninkové jednotky jich potřebujete dvacet. Bylo to o tom, sehnat těch zbylých dvanáct fotbalistů.“

Pak už šlo jen, podle jeho slov, o zapracování a vzájemnou souhru. „První zápasy nové sezony nám moc výsledkově nevyšly, protože tým se stále doplňoval, ale musím říct, že posledních pět kol je výkon mužstva stabilnější. Chceme přečkat zimu na nějakém důstojném místě, od kterého se budeme moci odrazit na jaře dál. Stále tak naplňujeme náš cíl, kterým je udržet pro Duklu druhou ligu,“ zdůraznil.

„Duch Jakubčovic zde pořád je, ten se nemůže za tak krátkou dobu vytratit a dlouho tak tomu ani nebude. Takže toho využíváme třeba na trénincích, kdy hrají Čechy proti Moravě, což je dobré jako zpestření pro samotné hráče,“ uzavřel s úsměvem Bittengel.