TJ Nový Jičín – TJ EPO Frenštát pod Radhoštěm 0:1 (0:1)

Od úvodu zápasu bylo patrné, že třetí týden hrubé přípravy si na Novojičínských začíná vybírat svou daň. Hráčům chyběla potřebná lehkost, čehož využili hosté, kteří se od 20. minuty ujali iniciativy. Jejich postupný útok středem hřiště přinášel ovoce, ale jejich útočná snažení končila pouze střelami z hranice šestnáctky. Domácí občas zahrozili ze standardních situací, jež však nedokázali proměnit.

Když Frenštát viděl, že domácí mají k brance daleko, zvýšil tempo hry a napadal rozehrávku domácích hluboko v poli. Ve 38. minutě se tak hosté přeci jenom dočkali. K míči se ve středu velkého vápna doslal agilní Roman Bartoš a poslal EPO do vedení – 0:1.

To, co se dařilo Frenštátským v první půli, začali po přestávce předvádět domácí, když aktivita i držení míče začaly mluvit v jejich prospěch. V 55. minutě našel Kalich Dědíka, kterého však gólman Sasín ze slibné pozice vychytal. V 59. minutě zahrával Nový Jičín přímý volný kop z 18 metrů. K míči se postavil útočník Dědík, ale nastřelil pouze tyč.

V 71. minutě se, po rohu Hejduška, dostal míč do závaru těl před bránou a jasné vyrovnání Jakuba Hanzelky odvrátil hlavičkou z brankové čáry frenštátský Žídek. Na druhé straně využívali hosté vysunuté obrany Nového Jičína a hrozili převážně z rychlých protiútoků. V 78. minutě dal urostlý střelec první branky Roman Bartoš i druhou branku hostí, rozhodčí jej však pro předchozí ofsajdové postavení nemohli uznat.

Alois Holub (Nový Jičín): První poločas byl z naší strany poněkud mdlý. Přišlo mi, že hráčům chybí určitá jiskra. Musíme ale přiznat, že soupeř byl v první půli lepší a k žádnému ohrožení branky nás nepustil. Ve druhé půli jsme je již dokázali přitlačit, měli jsme i nějaké tutovky, ale nedokázali jsme dát branku. Měli jsme i trochu smůly, když třeba střelu Dědíka zastavila tyč.

Je možné, že hráči byli trochu unavení, protože jsme právě zakončili hrubou přípravu, ale hráči musí něco snést. Fotbal prostě bolí a hráči se s tím musí vyrovnat. Na druhou stranu, tým do své optimální formy teprve přijde. Bohužel, hráči si musí uvědomit, že utkání se nehraje jen pětačtyřicet minut, ale devadesát. V mistrovském utkání by náš laxní přístup soupeř najisto využil.

Jaroslav Mihál (Frenštát p. R.): První poločas byl z naší strany opravdu dobrý. Nutno ale podotknout, že jsme hráli v poskládané sestavě, kterou velmi pravděpodobně na jaře ve Frenštátě neuvidíme. Určitě neuvidíme René Kovaříka, velmi pravděpodobně za nás nenastoupí ani Karel Žídek. Soupeře jsme ale k ničemu nepustili.

Ve druhé půli začal soupeř hned od začátku tlačit, což vyústilo v několik nebezpečných situací. V závěru jsme ale taky měli nějakou tutovku, takže si myslím, že vítězství je nakonec zasloužené. Na konci jsme dali branku, ale rozhodčí ji neuznal pro ofsajd. Podle mě byl trochu sporný, ale bereme to tak, že rozhodčí zamával ofsajd, tak to tak prostě bylo. Dobře zahrál Roman Bartoš, který by se mohl od jara objevit v našem drese.

Branka: 38. R. Bartoš

Nový Jičín: Kučerik – Jiří Hanzelka, Bajer (46. Nippert), Hejdušek, Málek – Jakub Hanzelka, Hes (63. Bajer), Kalich, Radko – Dědík, Gelnar. Trenér Alois Holub

Frenštát p. R.: Sypták (46. Sasín) – Žídek, Sládeček (46. Štika), Jurek – Kovařík (46. Kovář) – Šušla (46. R. Kaša), Vavrka (46. Dorňák), Zeman, Navrátil – P. Bartoš (46. Šušla), R. Bartoš. Trenér Jaroslav Mihál