Žijí! Fotbalisté frenštátského Beskydu totiž doma v závěrečných minutách otočili duel proti druhým Heřmanicím a z posledního místa tabulky krajského přeboru jsou celkům před sebou zase o něco blíže.

„Do utkání jsme šli s vědomím, že ze závěrečných pěti zápasů musíme alespoň čtyři vyhrát, ale začátek se nám vůbec nepovedl," připomněl špatný start kapitán fotbalistů zpod Radhoště Radim Špaček, neboť jeho tým musel po dvaceti minutách dohánět manko 0:2. Frenštátským se však ještě do přestávky podařila vstřelit důležitá kontaktní branka, když po centru hrajícího trenéra Kobylíka, jenž tentokráte nastoupil v útoku, povedeně trkl hlavou do míče Klimpar.

„V poločase jsme si řekli nějaké věci. Soupeř byl sice fotbalovější, ale hratelný. Na naší straně byla navíc vidět daleko větší agresivita a vůle něco se zápasem udělat," poznamenal dále Špaček, jenž v 66. minutě rychle rozehrál standardku a následně byl v pokutovém území faulován Klimpar.

Frenštátský střelec pak sám proměnil penaltu a srovnal na 2:2. Zanedlouho byl navíc, po druhé žluté kartě, vyloučen heřmanický kapitán Půda, jenž nešetrně zajel do Pešáka.

Pro Beskyd však byla remíza málo a tak se hnal za obratem, ale hosté z ojedinělého protiútoku udeřili, když se v 86. minutě trefil z přímého kopu Šimáček. Následně však přišel málo vídaný závěr domácích, který zahájil minutu po obdržené brance Klimpar, jenž zblízka prostřelil Preisnera a vyrovnal na 3:3.

V 89. minutě se Frenštát řítil do přečíslení, které na sebe vzal Bednář, jehož výstavní rána snad z dvaadvaceti metrů zapadla do šibenice bezmocného brankáře Heřmanic a domácí tak poslala do vítězné euforie.
„Bod pro nás nic neřešil, takže jsme se pořád hnali dopředu. Ani po třetím gólu jsme nesložili zbraně a opravdu krásnou ranou jsme nakonec rozhodli o výhře. Stále tak jsme v situaci, kdy se s tím ještě dá něco udělat," dodal Špaček před nedělním duelem (17 h) na hřišti Polanky.

SK BESKYD FRENŠTÁT P. R. – FC HEŘMANICE- SLEZSKÁ 4:3 (1:2)
Branky: 35., 66. z pen. a 87. Klimpar, 89. Bednář – 11. Mlčoch, 20. Fojtík, 86. Šimáček. ŽK: Bednář, Kobylík – Půda, Šimáček. ČK: 78. Půda (H). Rozhodčí: Čuba – Opěla, Ochodek. Diváci: 116.

SK Beskyd Frenštát p. R.: Pešák – Plachký, Bednář, Křiva, Vaverka (75. Gillar) – Střelec (92. T. Novák), Kovář, Špaček, Marek – Kobylík, Klimpar (90. Uličný). Hrající trenér: Kobylík.