TJ ODRY – FC LIBHOŠŤ 0:0

Jeden z nejlépe střílejících týmů soutěže přivítal druhou nejlepší obranu v soutěži, ale v celém utkání se daly šance spočítat na prstech jedné ruky.

Program 25. kola (22. hraného): Sobota 21. května, 17.00 Odry - Vlčovice
Kopřivnice - Tichá

Neděle 22. května, 17.00
Libhošť - Jeseník
Mořkov - Jistebník
Kozlovice - Bordovice
Starý Jičín - Spálov
Kateřinice - Hukvaldy

Odry, kterým stále chyběl zraněný kapitán Murín, hrozily převážně z rohových kopů, které ale libhošťská obrana, která pracovala po celé utkání bezchybně, v čele s pozorným brankářem Martinovským dokázala odolávat. Ve druhé půli se dostal dvakrát do úniku střídající Hrabovský, ale nakonec z toho příliš vzruchu nebylo. Ještě předtím to zkoušel Bílý, ale klička navíc, vše zhatila.

Pro oderské se nakonec jednalo o první bezbrankovou remízu v sezoně. „Předvedli jsme slabý výkon. Oboustranně to nebyl příliš dobrý fotbal a šancí bylo minimum. Bezbranková remíza odpovídala průběhu hry," řekl zklamaný trenér Oder Jan Stibůrek, jenž ocenil trio rozhodčích, a který musel v průběhu druhé půle vystřídat zraněného Veselého. Aktuálně čtvrtá Libhošť, která se potýkala s absencemi, nestřídala ani jednou.

„Proti velmi úspěšnému celku jarní části jsme nastoupili v nezvykle pozměněné sestavě. Tak jako domácí nebyli góloví, tak i naše zakončení nebylo ani jednou přesné. Proto bezbrankový výsledek odpovídá dění na hřišti," sdělil trenér FC Libhošť Miroslav Salač, jenž před utkáním své svěřence upozorňoval na produktivní útočnou fázi soupeře.

Rozhodčí: Višňovský – Tilkeridis, Muroň. Odry: Mališ – Rybařík, Veselý (64. Z. Hrabovský), Repta, Hurta – Žídek, E. Chuděj, Vidlák, Frais – Bílý (68. Strempek), Maléř. Trenér: Stibůrek. 
Libhošť: Martinovský – Symerský, Velart, Palička, Juřena – Krumpolc, Jachník, P. Čapka, J. Čapka – Chromečka, Pojezdala. Trenér: Salač.

TJ SOKOL BORDOVICE – TJ SOKOL STARÝ JIČÍN 3:2 (1:2)

V Bordovicích se skóre měnilo již ve 3. minutě, kdy Melčák výtečně našel Fuska, jehož pokus na zadní tyč skončil až v síti. Za dalších čtrnáct minut se hosté dočkali šťastného vyrovnání, když Turoňovi vypadl míč z rukavic, který si pak Geryk skluzem srazil do vlastní branky. Jak uvedly facebookové stránky Sokola Bordovice, tak domácím chybělo hned šest hráčů základní sestavy (Kovařík, Černoch, Kaša, Rajnoch, Peťko, Matúš) a navíc museli už v první půli odstoupit Blažek a Zůbek.

Bordovice se pak marně dožadovaly penalty po jasném faulu na Zůbka a tak v posledních minutách prvního dějství udeřil Starý Jičín. Turoň nejprve při vyběhnutí minul míč, který pak jeden z hostů přihrál na Janovského, na jehož tečovanou ránu neměl domácí gólman nárok.

Po hodině hry se dostal do velké šance Holinei, jenž ale mířil do tyče, od které se míč odrazil k Hiekemu, jenž už zajistil Bordovicím vyrovnání na 2:2. Bordovický obrat a zároveň zmar Starého Jičína byl pak dokonán v 70. minutě, ve které Raška našel dlouhým pasem střídajícího Maruchniče, jenž si se zkušeností sobě vlastní pokryl míč a mířil sám na Strnadla, který na konci první půle vystřídal Janyšku. Maruchnič pak ukázkovou střelou přehodil vyběhnutého brankáře hostů a vrátil Bordovicím vedení. Ve zbytku utkání se na hřišti odehrával spíše boj a domácí se snažili o udržení cenné výhry.

Tým pak ještě dvakrát podržel Turoň a poté už se mohlo „Bordo" radovat z první jarní výhry. „Děkuji hráčům za výsledek i předvedenou hru. Poprvé na jaře se vydali ze všech sil a bylo to znát. Věřím, že nám výkon z tohoto zápasu zůstane do dalších utkání v nohách a hlavně v hlavách" řekl po první jarní výhře kouč Bordovic Jan Pítr, jehož tým nyní čeká v přímé bitva o záchranu duel v Kozlovicích. Starý Jičín tak prohrál venku na jaře již potřetí.

„Do utkání jsme vstoupili nekoncentrovaně a brzy jsme inkasovali. Pak jsme si vytvořili šance, ale nedotáhli jsme je do konce, ale i tak jsme skóre otočili. Ve druhém poločase jsme se ale zhoršili a předvedli jsme katastrofický výkon, čehož domácí využili," zlobil se trenér Starého Jičína Tomáš Vyhlídal, jenž musel už v první půli střídat pro zranění náhradního brankáře Janyšku a ještě předtím také Hanzelku.

B: 3. Fusek, 59. Hieke, 70. Maruchnič – 17. vlastní, 39. D. Janovský. Rozhodčí: Opěla – Machala, Tobola.

Bordovice: Turoň – P. Vaněk, Blažek (32. M. Vaněk (58. Maruchnič)), Sosenka, Geryk – Fusek (69. Najvar), Raška, Holinei, Klos – Melčák, Zůbek (30. Hieke). Trenér: Pítr.
Starý Jičín: V. Janyška (40. Strnadel) – Jurajda, Kreml, Šrom, P. Janovský – Matoušek (54. Čapka), Bajer, Petr, Hanzelka (18. D. Janovský (82. Holeňa)) – Škrla, Bartoň. Trenér: Vyhlídal.

TJ SPÁLOV – TJ SOKOL KATEŘINICE 1:1 (0:1)

B: 50. T. Chuděj z pen. – 40. Marsina. Rozhodčí: Neděla – Porubek, Krzisch. 
Spálov: T. Ambrož – Ondřej, T. Chuděj, Sucháček, Kostka – Maršálek, K. Pop (79. Klevar), Král, Boudný (63. Zálešák) – R. Ambrož, Šíma. Trenér: Bušina.

Kateřinice: Kavka – M. Bittala, Janeček, Makúch, Brus – Koprajda, Marsina, T. Bittala, Jos. Tyleček – Lihocký (62. Kocourek), D. Richter (80. Weiss (91. Kobližka)). Trenéři: Nagy a Jar. Tyleček.

TJ SLAVOJ JESENÍK N. O. – FC KOPŘIVNICE 1:1 (0:0)

B: 29. O. Švrček, 45. Hopp. Rozhodčí: Tvardek – Vojkovský, Švec.
Tichá: Pikulík – Fajčák, Sládeček, Hopp – Zdarsa (80. R. Hoffmann), Petřík, Humpolec (70. M. Vaněk), Bartoň (29. Houšťava) – Fojtík (89. L. Vaněk) – O. Švrček, M. Tománek (60. R. Švrček). Trenér: Bača.

Mořkov: Pospěch – Vodolán, Erle, Hromádka, Kunc, Strnadel, T. Kučera, Machač, Štěpán (80. P. Kučera ml.), Gold, Pop. Trenér: P. Kučera st.

FC VLČOVICE-MNIŠÍ – TJ SOKOL HUKVALDY 1:0 (0:0)

B: 78. Hanzelka. ČK: 60. Ollender, 70. Košica (oba H). Rozhodčí: R. Dudek – Picmaus, Bartoš.
Vlčovice: Gajdušek – Hrnčárek, Lichnovský (46. Hanzelka), Velička, Drozd, Černošek (86. Le), J. Jalůvka, Polášek, Názalaník (71. Slezák), R. Jalůvka, Světlík (89. Balatka). Trenér: Svoboda.
Hukvaldy: Sasín – J. Ermis, Vicher, Hubeňák, L. Tobiáš – Gold, D. Šimíček, Ollender, Z. Velart – A. Šimíček (73. Holub), Košica. Trenér: Kalich.

TJ JISTEBNÍK – FC KOZLOVICE 0:0

Rozhodčí: Szkuta – J. Vrána, Krokosz.

Jistebník: Krayzel – J. Štandl, Tyleček, Pietras, J. Veselý – Besta, F. Kadlčák (79. Andrys), D. Štverka, Mohyla – Pasker (68. O. Veselý), Babušík. Trenér: M. Štverka. 
Kozlovice: Chlebek – Ermis, Prudký, Hruška, Eliáš – Piskoř (83. F. Kocián), Čuport, Bednář, Najdek – J. Fojtík, Holub. Trenéři: Chýlek a Jak. Harabiš.

HVĚZDY KOLA:***DANIEL GAJDUŠEK (Vlčovice)
Vlčovickým hrdinou byl v souboji proti nováčkovi z Hukvald jednoznačně muž s rukavicemi. Hostům se zdá o jeho zákrocích možná ještě doteď. Tým trenéra Svobody tak nakonec díky svému brankáři přečkal šance Hukvald, které dohrály bez dvou vyloučených hráčů, a trefou Hanzelky pak rozhodl o třech veledůležitých bodech.
**IVO MARUCHNIČ (Bordovice)
Vítězná trefa zkušeného plejera, jenž po ukončení kariéry znovu vymohl Bordovicím, může mít pro „Bordo" cenu zlata. Trenér Pítr vypustil ofenzivního fotbalistu na plac v 58. minutě a ten se mu za dvanáct minut odměnil rozdílovou brankou na 3:2, která znamenala cenné tři body proti favorizovanému Starému Jičínu.
*TOMÁŠ HOPP (Tichá)
Jednadvacetiletý mladík, který se do mateřské Tiché vrátil v průběhu jara z Frýdku-Místku, kde okusil také druholigové boje, se podílel na obou trefách svého týmu. Tichavský obránce nejprve připravil branku pro Ondřeje Švrčka a v závěru poločasu pak sám pojistil svým gólem vítězství 2:0.

ČÍSLO TÝDNE: 4 Vůbec poprvé v probíhajícím ročníku se stalo, že víkendové kolo nabídlo hned čtyři nerozhodné výsledky. Blízko remíze však bylo také ve Vlčovicích a Bordovicích. Jediná Tichá dokázala zvítězit o více než jednu branku.

Více na téma fotbalových zápasů novojičínských týmů se dočtete pravidelně každou středu v tištěném vydání Novojičínského deníku a v úterní příloze Region.