Filipe, jak jste zápas viděl? Nebyli jste daleko od překvapení…

Nebyli. Kdyby nám ten výsledek někdo nabídl před zápasem, tak bychom ho asi vzali všemi deseti, ale teď cítíme, že jsme mohli uhrát lepší výsledek. Kdyby někdo spočítal střely na bránu, tak jsme jich podle mě měli víc. Gólman hostů si paradoxně zachytal víc než já.

Ve druhé půli už Karviná očividně přidala, přesto jste tam měli dvě velké šance…

Měli, ale až v posledních dvaceti minutách, kdy už Karviná otočila výsledek. To ji zvedlo a pak si možná hosté řekli, že už to zvládnou. Jednou z toho byla tyč. Je to škoda. Chyběl kousek k velkému překvapení.

Myslíte, že vás Karviná, i vzhledem k vašemu úvodnímu výsledku v divizi, mohla podcenit?

To spíš ne. My si řekli, že ten zápas musíme pojmout úplně jinak než v Rýmařově, kde jsme dostali pětku. S tak vysoko postaveným soupeřem nemůžeme hrát otevřeně, nebo tak, jak bychom chtěli hrát v divizi. Museli jsme na to jít s rozumem. I tréninkové jednotky před utkáním jsme tomu uzpůsobili, abychom se naučili dobře pohybovat v bloku. Během zápasu, hlavně tedy v té první půli, jsme to potvrdili. Ale bylo to specifikum tohoto zápasu.

Může vás velmi dobrý výkon proti ligovému soupeři povzbudit do pokračování v divizní soutěži?

Rozhodně ano. Výsledek je sice porážka, ale právě to, jak jsme zápas odehráli, nás musí těšit a povzbudit. Každý odevzdal na hřišti maximum a může se sám sobě podívat do očí. Zápas nám ukázal, že máme na to, hrát s klukama, kteří se fotbalem živí, a to by měla být hodně velká vzpruha do dalších zápasů. A po tom debaklu v Rýmařově i potřebná.

Fanoušci si vás z posledních sezon pamatují jako brankáře Českého Těšína. Jak jste se objevil v Novém Jičíně?

Je fakt, že poslední čtyři, pět sezon jsem chytal v Těšíně, ale ty změny prostředí jdou ruku v ruce s mým profesním životem. Než jsem si dodělal výšku, tak jsem chytal v Třinci, pak jsem se ale rozhodl poloprofesionální kariéru ukončit a šel pracovat. Chytal jsem v Těšíně, protože jsem dělal v Hyundai v Nošovicích. Pak jsem přesídlil sem do Varrocku, do bývalého Autopalu, takže aby to dojíždění z Ostravy, kde stále bydlím, bylo pro mě schůdnější, využil jsem nabídku pana Holuba. Jednání mezi kluby byla férová.

Ale hráče Těšína budete nadále sledovat?

Jasně. Byl jsem i na jejich prvním mistráku s Břidličnou. Doufám, že se jim bude dařit.