Novojičínští fotbalisté cestovali po domácím vítězství 1:0 nad Valašským Meziříčím na hřiště Petrovic u Karviné, kde u tamního třetího celku tabulky uhráli bezbrankovou remízu a i ve druhém jarním utkání tak brankář Prepsl udržel čisté konto. Pejšovu družinu čeká do třetice celek z popředí tabulky, když do Nového Jičína dorazí v neděli dopoledně (10.15 hodin) suverénní lídr z Petřkovic.

Žádný z týmů si nevytvořil takovou převahu, aby soupeře dokázal přehrát. Ale největší možnost ke gólu měl novojičínský kanonýr Lokša, jenž ale zakončoval z otočky a nezamířil tak, jak by sám chtěl. Velmi dobrou příležitost Nového Jičína měl také Juříček, ale ani on neuspěl. Obě mužstva chtěla jít za vítězstvím, ale vyložených šancí více nebylo.

Domácí Lokomotiva se musela v zápase obejít bez karvinského Panáka. Příborský odchovanec, který v uplynulém kole vsítil hattrick, byl totiž tou dobou na lavičce druholigové Karviné. „Každý bod se počítá, zvláště z venkovního hřiště u silných Petrovic. Ale musím podotknout, že jsme měli k vítězství o něco málo blíže než domácí. Ale dvě dobré šance Lokši a Juříčka jsme bohužel neproměnili. Štěstíčko jsme si možná vybrali minulý týden a teď se k nám neobrátilo čelem. Těší mě, že jsme předvedli daleko lepší výkon, než v prvním jarním zápase," řekl k utkání trenér novojičínských fotbalistů Jan Pejša, jenž si zlepšený výkon pochvaloval.

„Naše předvedená hra měla opravdu velmi dobrou kvalitu. Když se k bodovému zisku ještě přidá i dobrý herní projev, tak to potěší. Taky jsme rád za další čisté konto. Když to obrana spolu s brankářem zvládnou na nulu, tak je to výborné a člověk má směrem dopředu na čem stavět," pochvaloval si kouč novojičínského FK.

Petrovice tak mají ze druhého místa na čtvrtý Nový Jičín nadále tříbodový náskok. „Nový Jičín má velkou kvalitu, navíc se nám proti němu nikdy moc nedařilo, a to se bohužel znovu potvrdilo. Sice jsme hráli bez branek, ale kdyby to skončilo 2:2, tak se určitě nikdo nezlobil. Šance tam byly, hlavně po standardkách, o které se oba týmy opíraly. Vyložená tutovka žádná," hodnotil duel asistent petrovické Lokomotivy Pavel Bernatík.

TJ LOKOMOTIVA PETROVICE - FK NOVÝ JIČÍN 0:0
ŽK: Plešek, Fukala, Škuta, Puškáč, Hoffmann – Kalich, Farský, Malina. Rozhodčí: Vrťo - Šafrán, Šištík. Diváci: 108.
FK Nový Jičín: Prepsl – Ilko, Malina, Farský, Švancer – Švec, Juříček – Kalich, Fertál (90. Kiss Farkas), Slaninka – Lokša. Trenér: Pejša.