Kdo by ale myslel, že Nový Jičín je jasný outsider, může být na omylu. O tom přesvědčilo i poslední utkání, kdy si měl Nový Jičín, podle výsledkových předpokladů, dojet pro porážku do Mikulovic. To se ale nestalo a právě omlazený tým Nového Jičína byl ten, kdo na horké půdě ukázal, jak se má bojovat.

„Víme, že přijede těžký soupeř a že i samotné utkání nebude jistě lehké. V každém případě kluci se soupeře nebojí a rádi by bodovali. Zatím ale ani nevíme, v jaké sestavě nastoupíme, přestože se tvrdí, že vítězná sestava by se měnit neměla, ale máme stále zraněné, takže až před zápasem se rozhodneme,“ prozradil trenér Nového Jičína Jan Koval.

Podle jeho slov si chtějí vzít ponaučení z posledního domácího nezdaru. „Snažili jsme se hru otevřít a Kravaře nás pokaždé potrestaly. Nyní musíme vycházet ještě více ze zajištěné obrany a pokusit se vstřelit branku jako první,“ řekl trenér. Také to, zda tým nastoupí v rozestavění 4-5-1, které v Mikulovicích slavilo úspěch, nechtěl prozradit.

„Musím se ještě poradit s asistentem Honzou Žemlíkem, přeci jenom hrajeme doma a bylo by vhodnější hrát 4-4-2,“ uzavřel kouč Jan Koval.

Los 4. kola

sobota 27. srpna, 16.30 Prostějov – Kravaře, Orlová- Lutyně - Dolní Benešov, Valašské Meziříčí – Mohelnice, Lískovec - Opava B, Mikulovice – Havířov, neděle 28. srpna, 10.15 Slavičín – Petrovice, 16.30 Nový Jičín – Šumperk, Krnov – Brumov