FK Nový Jičín opět remizoval a v sobotu přivítá vedoucí Havířov

V osmém utkání sezony si připsali již pátou dělbu bodů, když v Brumově získali osmý bod v ročníku za remízu 1:1. Novojičínské fotbalisty, kteří dohrávali bez vyloučeného stopera Maliny, poslal brzy do vedení kanonýr Pyclík, pro něhož to byla sedmá trefa v sezoně, ale Valaši nakonec ve druhém poločase dokázali vyrovnat.

3.10.2017

FOTBALISTÉ Nového Jičína (v červeném) hostí v sobotu od 15 hodin rozjetého lídra z Havířova. Foto: Deník/Archiv

Už na konci první desetiminutovky rozjel novojičínskou gólovou akci kapitán Švec, jenž našel rozběhnutého Wolfa, jehož přihrávku pod sebe dokázal zužitkovat forvard Pyclík. Novojičínská defenziva, kterou tentokráte jistil Tichánek, pracovala v první půli bezchybně a Brumov se nedostal do jediné vážnější příležitosti.

Promluva domácího hrajícího trenéra Koláře však o pauze evidentně zabrala, neboť Brumov načal druhý poločas tlakem a Nový Jičín musel čelit několika nebezpečným závarům. Na druhé straně byl pak po akci střídajícího Staňka blízko ke gólu Pyclík, ale těsně před ním přišel skluz jednoho z bránících hráčů.

Brumov nakonec vyrovnal po nenápadné akci ze 78. minuty, kdy využil zaváhání v novojičínské defenzivě, kterou vzápětí ještě oslabil Malina, když si ráznou kritiku na svou osobu nenechal líbit hlavní rozhodčí, který mu za odměnu ukázal zblízka červenou kartu. V závěru mohli domácí dokonat obrat, ale Kolouch trefil pouze břevno a z frustrace pak zahodil dres, za což uviděl druhou žlutou kartu, což znamenalo předčasný odchod do sprch.

„Začátek nám vyšel a po pohledné akci jsme šli do vedení. Soupeř neměl v prvním poločase vůbec nic, ale druhou půli začal tlakem. Když jsme ho přežili tak jsem věřil, že už to zvládneme. Navíc jsme měli velikou šanci na druhý gól. Pak jsme ale zbytečně inkasovali, navíc přišli o vyloučeného Malinu a v závěru nás ještě zachránilo břevno. Po prvním poločase je remíza zklamáním, ale vzhledem k závěru musíme brát i bod,“ hovořil po utkání trenér Nového Jičína Pavel Hajný.

Novojičínští nyní přivítají Havířov, který nastřílel v posledních dvou zápasech 13 branek. „Už jsem ho letos viděl víckrát a musím říct, že je to v současnosti nejlepší mužstvo v soutěži. Mají fazónu, takže nás čeká velice těžký zápas,“ uvědomuje si Hajný.

FC ELSEREMO BRUMOV – FK NOVÝ JIČÍN 1:1 (0:1)

Branky: 78. Chovanec – 8. Pyclík. ŽK: Novák, Kolouch, Chovanec – Javorek, Pyclík. ČK: 90. Kolouch – 79. Malina. Rozhodčí: Dorušák – Kondler, Škrobák. Diváci: 150.

FK Nový Jičín: Tichánek – Javorek, Malina, Nippert, Kiss Farkas – Kalich (55. Staněk), Švec, Juříček, Wolf – Opatřil (83. Hruška) – Pyclík. Trenér: Hajný.