Jak už jsme vás informovali v posledním vydání týdeníku Region v roce 2014, fotbalový Nový Jičín hlásí očekávanou změnu na trenérském postu.

V předvečer Štědrého dne oznámil výkonný výbor FK Nový Jičín, že se dohodl na spolupráci s trenérem Janem Pejšou.

Čtyřiačtyřicetiletý trenér, kladenský rodák a bývalý řízný bek opavského Kaučuku skončil po loňské sezoně v druholigové Karviné, kde působil po boku Josefa Mazury.

Držitel nejvyšší profesionální trenérské licence, jenž na trenérské lavičce nahradí sportovního manažera Aloise Holuba, je s Novým Jičínem domluven prozatím do 30. června 2015, s možností opce.

„Samozřejmě všichni věříme, že se neumístíme hůře než na 13. místě, které by mělo být zachraňující. S Janem Pejšou jsme dohodnuti na záchranářské práci, a hlavně chceme uhrát co nejdříve body, které budou zajišťovat v Novém Jičíně divizi i v dalším ročníku. Máme již připraven kalendář přípravných utkání a zkušenosti nového trenéra jistě oživí startovní čáru v přípravě pro všechny hráče," uvedl sportovní manažer klubu Alois Holub, jenž tak naplnil cíl, který si dal po konci podzimu, kdy slíbil, že se na začátku přípravy ujme týmu nový trenér.

„Cílem bude přivézt do Nového Jičína trenéra, aby tady pracoval dlouhodobě. Sedět na dvou nebo na třech židlích opravdu nejde," řekl tehdy zkušený fotbalový manažer.

O tom, zda bude mít nový šéf novojičínské lavičky k dispozici také nejlepšího podzimního střelce, dvanáctibrankového Radovana Lokšu, jenž v Novém Jičíně hostoval z Opavy, bude jasno v nejbližších dnech.

Zatím je jisté, že Nový Jičín prodloužil hostování u defenzivního záložníka Martina Švece, jenž téměř ve všech podzimních utkáních, do kterých nastoupil, dokázal, jako jeden z mála, snést přísnější měřítko.

První přípravné utkání čeká Nový Jičín v sobotu 24. ledna od 10.15 na domácí umělé trávě proti třetiligovému Hlučínu.

Přehled přípravných utkání FK Nový Jičín:24. ledna, 10.15 FK NJ - FC Hlučín (MSFL)
31. ledna, 10.15 FK NJ - MFK Vítkovice (divize, sk. E)
7. února, 10.15 FK NJ - FC IRP Český Těšín (MS krajský přebor)
14. února, 10.15 FK NJ - FC Viktorie Přerov (divize, sk. E)
21. února, 10.15 FK NJ - SK Polanka (MS krajský přebor)
25. února, 18.00 FK NJ - FC Heřmanice Slezská (MS krajský přebor)
28. února, 10.15 FK NJ - FC Velké Karlovice (divize, sk. E)
7. března, 10.15 FK NJ - FK Slavia Orlová (MSFL)
11. března, 17.30 FK NJ - FC Bílovec (I. A třída, sk. A)
14. března, 10.15 FK NJ - SFC Opava B (MSFL)

***Všechna utkání se odehrají na novojičínské umělé trávě, upřesní se pouze místo předposledního přípravného střetnutí s Bílovcem.