Nový Jičín vstoupil do utkání bez marodů Kalicha s Juříčkem a chyběl také indisponovaný Lokša, ale za to s trojící nových hráčů Kovaříkem, Tarabou a Vítkem, které klub zkouší právě z třetiligových Vítkovic. Po úvodní čtvrthodině měly možnost ke skórování oba celky, ale domácí Hrdlička, který je dalším testovaným hráčem, po akci Švece neuspěl, a Kovařík mířil po centru Kiss Farkase vedle.

Velmi dobrou příležitost měl pak po rohu Švec, ale hlavou netrefil. Na druhé straně pak musel být v pohotovosti Šrom proti pokusu Metelky. Poté však přišla hostující smršť, když Musiol čistým hattrickem během pouhých tří minut rázně promluvil do osudu utkání.

Chvíli na to sice umístěnou střelou snížil Taraba, ale poslední slovo v první půli si vzal zkušený Metelka, zvýšil už na 4:1.

Zkraje druhé půle, ve které do domácí sestavy naskočilo také několik dorostenců, byli domácí blízko gólům. Nejprve mířil Vítek nad a chvíli po něm spálil vyloženou šanci Kovařík. V 68. minutě přidal svůj čtvrtý zásah Musiol a vysokou výhru Pohorelliho celku završil kopřivnický odchovanec Tomáš Hykel, jenž přišel do kádru Vítkovic z Frýdku-Místku.

„Myslím si, že to bylo oboustranně velmi dobré utkání, i když tomu výsledek moc nenapovídá. Vypracovali jsme si čtyři až pět stoprocentních gólových příležitostí a našimi triviálními chybami jsme soupeři naopak dovolili vysoké vítězství," sdělil po pátém přípravném utkání trenér Nového Jičína Jan Pejša.

FK Nový Jičín – MFK Vítkovice 1:6 (1:4)
Branky: 40. Taraba – 34., 35., 37. a 68. Musiol, 43. Metelka, 84. Hykel. Rozhodčí: David – Sladký, Hnila
FK Nový Jičín: Šrom (46. Tichánek) – Švancer, Malina (46. Pokorný), Nippert, Kiss Farkas – Hrubý (67. Staněk), Švec, Taraba, Hrdlička (77. Horák) – Vítek (62. Smolarčík), Kovařík (82. Seidler). Trenér: Pejša