Fotbal Fulnek – SK Hanácká Slavia Kroměříž 0:3 (0:0)

Již ve 14. minutě mohli být domácí spokojeni. Mooc obešel, po zaváhání obrany, brankáře hostí, ale odkrytou bránu minul. Poté se hra uklidnila a dominovaly převážně zálohy, které přes střed soupeře moc nepouštěly.

Druhá půle se měla nést ve stejném duchu, ale nestalo se tak. V 52. minutě z nenápadné akce otevřel brankový účet zápasu kroměřížský Mašlej. Domácí chtěli rychle odpovědět, ale místo vyrovnání přišel protiútok na jehož konci stál hostující Dvořáček, který pojistil vedení svého týmu – 0:2. Poté přišla na řadu střídání na obou stranách a schylovalo se k dramatickému závěru. Přestože Fulnek dokázal několikrát uzavřít Kroměříž na své polovině, vypracované šance nevyužil. A přišel trest. definitivní podobu utkání vystavil v 83. minutě Valášek – 0:3.

Jiří Mika (Fulnek): Výsledek je krutý, ale vzhledem k přístupu některých hráčů celkem logický. Fotbal se hraje agresivně se zápalem. To dnes předvedla Kroměříž, my nikoli. Je pravdou, že se teprve sehráváme, přesto dnes vázlo mnoho věcí, jako souhra či zabezpečování. To, co nám vyšlo v Olomouci proti HFK, se nám ani zdaleka nepovedlo. Posily se zapojily aktivně, nicméně od Martina Hanuse budu požadovat víc.

Jindřich Lehkoživ (Kroměříž): Chtěli jsem ve Fulneku bodovat, protože jsme minulý týden ztratili body. Ztrátu jsme dohnali, takže můžeme být spokojeni. Zatím jsme ve fázi, kdy se celek skládá a dává dohromady, protože stejně jako ve Fulneku se nám vyměnila spousta hráčů. Důležité bylo hrát aktivně a nepouštět domácí do tlaku. Myslím si, že se nám to podařilo. Byli jsme pohyblivější a vytvářeli si více brankových příležitostí. Domácí se k zakončení dostali jedině po naší chybě, nebo ze standardních situací.

Branky: 49. Mašlej, 52. Dvořáček, 83. Valášek, ŽK: Hanus – Stojaník, rozhodčí: Dorušák – Jahoda, Kondler, diváci: 250.

Fulnek: Pospěch – Vlk, Sáblík, Burian, Šmíd – Vávra (81. M. Šrom), Grussmann, Wludyka, J. Šrom (55. Seidler) – Hanus (63. Špitalík), Mocc. Trenér Jiří MikaKroměříž: Vogl – Stojaník, Šilinger, Dočkal, Kovařík – Valášek (88. Škarabela), Matoušek, Mazouch, Dvořáček – Janča (85. Handl), Mašlej (65. Jurčík). Trenér Jindřich Lehkoživ