Hlučín začal v Novém Jičíně výborně. Už po třech minutách hry odcentroval Lukáš a velezkušený Martin Hanus otevřel hlavou skóre. Hosté hýřili aktivitou a týmu Bohuše Kelera prakticky nepůjčili balon. Ve 36. minutě viděli diváci druhou branku. Hostující výběr zahrával trestný kop, k jeho exekuci se postavil Tomáš Binar a mířil přesně – 0:2.

„Hru jsme měli pod kontrolou, a domácí prakticky k ničemu nepouštěli. I tak jsem ale s hrou úplně spokojený nebyl, spoustu přihrávek jsme pokazili," přiznal hlučínský kouč Pavel Hajný, který byl v první pětačtyřiceitiminutovce nucen jednou střídat. „Coufal inkasoval tvrdý úder, byl otřesen, pokračovat dál nemohl," vysvětlil absenci vysokého stopera hostující trenér.

Vypadalo to, že i druhý poločas favorizovaní hosté zvládnou a v klidu dokráčejí za postupem do druhého kola. Bohužel v 68. minutě vystřelil zhruba z třiadvaceti metrů zkušený Hejdůšek a gólman Jurák lovil balon ze své sítě. „Kopl to dobře, ale i tak si myslím, že tato signalizovaná střela se dala chytat," řekl Pavel Hajný.

Domácí tato branka pokropila živou vodou a nakonec se jim podařilo i vyrovnat - po chybě Štefka kopali Novojičínští penaltu, kterou Smolarčík proměnil. „Místo toho, abychom vyhráli 5:0, tak o našem postupu rozhodovaly penalty," hněval se zkušený trenér.

Pokutové kopy Hlučín zvládl na jedničku, cestu za postupem odstartoval Binar, trefili se ještě Dostál s Čelůstkou, pouze Mucha neuspěl. To na domácí straně to bylo horší. Hned tři střelci selhali a tak se Hlučínští mohou ve druhém kole těšit na Třinec. Před startem MSFL čeká na hlučínské ještě jedno přípravné utkání, a to v sobotu s juniorkou ostravského Baníku.

Nový Jičín – Hlučín 2:2 (0:2), 1:3 na penalty
Branky: 68. Hejdůšek, 78. Smolarčík (penalta) – 3. Hanus, 36. Binar, rozhodující penalta Čelůstka
Hlučín: Jurák – Štefek, R. Coufal (30. Bogdaň), Čelůstka, J. Barcal – Lukáš (78. Lukáš), Košňovský (58. Dressler), Binar, Dostál – Hanus – Krčmařík. Trenér Pavel Hajný