Nebýt problému s koleny, určitě by působil ve vyšší soutěži, ale nestěžuje si. Pracuje v nadnárodní cukrovinkářské společnosti a fotbal kope ve Spálově, týmu, který působí v I.B třídě.

Od nové sezony ho čeká dvojrole, tým povede z pozice hrajícího trenéra. V sobotu si Rostislav Kiša nenechal ujít přípravný zápas své Opavy s Otrokovicemi. „Manželčini rodiče mají sedm kilometrů od Jakubčovic chalupu, když jsem se dozvěděl, že dnes tady hraje Opava, neváhal jsem," usmál se zkušený záložník.

Místo pod Oderskými vrchy si zamiloval, dokonce za Spálov kope i I.B třídu. „Slíbil jsem klukům ve Spálově, že až budu kariéru končit, dohraji ji u nich," usmál se autor šesti prvoligových branek.

Spálov patří k předním týmům soutěže, ale, že by se podíval o patro výše, o tom se v klubu nemluví. „Vyšší soutěž než I.B třída se ve Spálově nikdy nehrála, tým špatný nemáme, ale řeč na téma postup nepřišla, fotbal tady hrajeme všichni pro radost, je to takový rodinný klub, ve vedení jsou místní nadšenci," poznamenal Rostislav Kiša.

Vzhledem k tomu, že bývalý ligista bydlí v Ostravě, na tréninky dojíždět nemusí. „Nikdo to po mě ani nechce. Připravuji se doma v Ostravě a jezdím pouze na zápasy," prozrazuje fotbalista, který si vyzkoušel i zahraniční angažmá, v barvách týmu německé nižší soutěže SV BW Neustadt/Orla.

Záložníkovi, jenž celkově šest sezon oblékal opavský dres, je sedmatřicet, nabízí se otázka, zda by mu přece jenom více neslušela vyšší soutěž než I.B třída.

„Bude mí osmatřicet, tím, že mám bolavé kolena, nemohu trénovat, jak bych si představoval, a to i na župní přebor. Potřebuji být připravený na zápasy, abych v nich nevypadal jako trouba, proto jsem zvolil cestu Spálova a jsem za to rád. Nemusím tolik trénovat, nebolí mě tak nohy," vysvětluje rodák z Ostravy.

Je jasné, že fotbal již Rostislava Kišu neživí. V současné době pracuje jako prodejní poradce ve společnosti, která se zaobírá cukrovinkami. „Jsem rád, že mám takovou práci, je to dobrá, prestižní, velká nadnárodní společnost," prozradil bývalý ligista.

Radost mu dělají i jeho dvojčata. „Už mají devět let, budou nastupovat do čtvrté třídy, hrají fotbal a dělají mi radost. Začínali u nás v Pustkovci, kam to mám na hřiště sto metrů od domu. Opavští fanoušci tohle asi rádi slyšet nebudou, ale teď to zkoušíme v ostravském Baníku," pravil Rostislav Kiša.

Na otázku, zda se jeho kluci potatili, odpověděl: „Chtěli by hrát fotbal, baví je to. Hodně to viděli u mě. Zda se potatili, to nevím, pro mě je důležité, že fotbal mají rádi."

Dva kluby, ve kterých Rostislav Kiša působil, Opava a ostravský Baník, budou nyní působit ve druhé lize. „Bude to hodně prestižní záležitost. Na můj vkus je v ní až hodně týmů tady od nás. Baníku nebo Opavě by slušela první liga. Derby budou zajímavá," míní bývalý hráč těchto týmů.

Na zápasy hodlá osobně vyrazit: „Pokud nebudu hrát, určitě dorazím. Věřím, že zápas mezi Baníkem a Opavou bude vyprodaný a já seženu nějaký lístek."