„Výkon proti Čáslavi je pro mne obrovským zklamáním, i když musím uznat, že soupeř byl hodně dobrý,“ uvedl Bittengel. „Bylo to nejhorší utkání na jaře z hlediska přístupu k němu. Hráči do toho nedali tolik, kolik bylo potřeba a to se odrazilo ve všech herních činnostech. Pokud se tímto způsobem mí hráči míní na hřišti prezentovat, tak si asi spletli sport,“ zlobil se trenér. „Odpustím i porážku, ale musí být po boji. V sobotu jsem na hřišti neviděl nic,“ pokračoval. Bídný výkon bude mít dohru. „Proberu si to a dnes se některých hráčů zeptám, co a jak.“

Bývalý hráč Slavie Praha a kouč Zenitu Čáslav Luboš Zákostelský byl pochopitelně spokojený. Jakubčovické měli společně se svým asistentem Radimem Nečasem perfektně přečtené. „Soupeře jsme viděli v Hradci Králové a byli jsme na něho dobře připraveni. Věděli jsme, že se hra Jakubčovic točí okolo Jana Baránka a jeho standardek. Z těch nám také soupeř nejvíce hrozil, ale dokázali jsme je uhlídat,“ přiblížil Zákostelský.

První gól dali hosté už v 9. minutě a výrazně tak otupili snahu Jakubčovic. „Dokázali jsme dvě šance proměnit a mohli přidat i další góly. Ovšem to už by bylo pro domácí příliš kruté. Jsem spokojený s tím, jak hráči k utkání přistoupili. Po porážce v Blšanech jsme nehráli dobře ani doma proti Třinci, i když jsme vyhráli. Tým byl v útlumu a ukázal, že pokud chce, tak umí hrát fotbal,“ uzavřel Zákostelský.